Ahogy írtuk, 2004. november 16-án Makón, a Szegedi utca egyik házában holtan találtak egy 78 esztendős asszonyt és a hozzá látogatóba érkező, 51 éves lányát. A nyomok alapján a támadó a szomszédjuk házán keresztül jutott be hozzájuk úgy, hogy átmászott a kerítésen. A nyári konyhában találkozott az idős asszonnyal,
akire előbb vascsővel támadt rá, majd elvágta a torkát.
A támadás után még másfél-két óráig evett, ivott a tetthelyen és átkutatta a házat, de nem találta meg áldozata eldugott pénzét. Ekkor ért haza a nő lánya,
akivel ugyanazzal a módszerrel végzett, mint az édesanyjával.
A holttesteket újságpapírral betakarta, majd a vascsövet hátrahagyva elséltált.
A nyomozók szerencséjére a támadás során a férfi is megsérült.
A vért még a házban lemosta, amihez levette a cérnakesztyűjét, így ujjlenyomatokat hagyott hátra.
A rendőrség 2019-ben ezeket összevetette a Makón és Csongrád megye területén élet és vagyon elleni, erőszakos bűncselekményeket elkövetők ujjlenyomataival. Tavaly februárban mutatott egyezést a gép.
Így találtak rá a mórahalmi járásban élő, nőtlen, gyermektelen, vagyontalan és hajléktalan gyilkosra.
Később a házban talált kesztyűből, a vascsőről és az egyik áldozat körme alól vett mintából is kimutatták a vádlott DNS-ét.
Az analfabéta férfi a táblabíróság előtt nem élt az utolsó szó jogával. Végig tagadta bűnösségét. Folyamatosan arra hivatkozott, hogy a bűncselekmény idején a Csongrád megyei Bordányban dolgozott napszámosként.
Bár abban az időben gyakran meglátogatta barátnőjét Makón, de azon a napon is Bordányban volt, az áldozatok házában pedig soha nem járt.
A szakértői vélemény szerint bár az aluliskolázott férfi képességei közelítenek az enyhe értelmi fogyatékosság szintjéhez,
nem szenved elmebetegségben és a beszámítási képessége sem korlátozott, vagyis pontosan felmérte a tette következményeit.
A most 47 éves férfit több emberen, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben bűnösnek találták.
A táblabíróság ítélete szerit élete végig börtönben kell maradnia, de legkorábban 30 év leteltével bocsátható feltételes szabadságra.
Döntésével a táblabíróság helybenhagyta az első fokon eljáró Szegedi Törvényszék ítéletét. Hegedűs István tanácsvezető bíró az ítélet indoklása során hangsúlyozta, a bizonyítékokból csak az a következtetés vonható le, hogy a bűncselekményt a férfi követte el. A táblabíróság az elkövetéskor érvényben lévő jogszabályokra és bírói gyakorlatra figyelemmel arányosnak találta a törvényszék ítéletét.