Gyurcsány Ferenc jelöltje szépen beállt a sorba, és szíves örömest teljesíti megbízói kívánságait. Miközben luxuséttermekben ebédel a baloldal pénzembereivel, Márki-Zay hajmeresztőbbnél hajmeresztőbb ötletekkel állt már elő a szülészeti osztályok megszüntetésétől kezdve a magyarok Indiába küldésén át az egészségügyi alapdíj bevezetéséig, amikor az egészségügy átalakításáról beszélt. Egy biztos: szakmaiatlan és felelőtlen kijelentéseket tett, amelyekkel a baloldal komoly veszélybe sodorná az eddig elért eredményeket.
A baloldal jelöltje rendszeresen összevissza beszél: amikor Afrikát tekinti példának az egészségügyben, vagy Indiába küldené szemműtétre a magyarokat, általában zavaros gondolatmenetek végén felháborító vagy nevetséges dolgokat mond.
Nem kell orvos a szüléshez Márki-Zay Péter szerint, aki korábban egy fórumon mondta azt, hogy
EGY SZÜLÉSZNŐ JELENLÉTE IS ELEGENDŐ A CSECSEMŐK VILÁGRAJÖVETELEKOR.
Míg korábban azt mondta,
vidéken szülészeti és sürgősségi osztályokat szüntetne meg, később már azt, orvos sem kell ezekbe.
A baloldal jelöltje a Kiszomborban tartott tavaly decemberi fórumán azt hangoztatta, hogy a szüléshez nem kell orvos, mivel az „nem betegség".
A (szüléshez) például, mint nagyon sok más beavatkozáshoz, éppenséggel orvos sem kell. Hogy egy normál szülésznő, ha megfelelően fel van készítve egy holisztikus szülésznő, az tökéletesen biztonságosan le tud vezetni egy szülést
– mondta.
SZAKÉRTŐK SZERINT AZ ORVOS NÉLKÜL LEFOLYTATOTT SZÜLÉS NAGYON KOCKÁZATOS, SZÁMOS ELŐRE NEM LÁTHATÓ KOMPLIKÁCIÓ ADÓDHAT, AMELYEKET EGY BÁBA VAGY DÚLA NEM KÉPES KEZELNI, KIVÁLTKÉPPEN AZÉRT, MERT A MEGFELELŐ SZAKTUDÁS MELLETT A SZÜKSÉGES KÓRHÁZI MŰSZEREK SEM ÁLLNAK RENDELKEZÉSÉRE.
Gyurcsányék jelöltje már korábban is azt mondta, hogy megszüntetné egyebek mellett a szülészeti és sürgősségi ellátást a vidéki városokban,
ITT VISZONT KIFEJEZETTEN ORVOS NÉLKÜLI OSZTÁLYOK LÉTREHOZÁSÁRÓL BESZÉLT, EZEKET NEVEZTE KÍVÁNATOSNAK.
Márki Zaynak nehezen értelmezhető volt az a tanácsa is, hogy
A SZEMMŰTÉTEKRE VÁRÓ MAGYAR BETEGEK MENJENEK INDIÁBA, MERT SZERINTE AZ OTTANI ORVOSOK ÜGYESEBBEN BÁNNAK A SZIKÉVEL A LÁTÓSZERV EGYES HÁLYOGOS ELVÁLTOZÁSAINAK OPERÁLÁSAKOR.
Még korábban pedig azt mondta, hogy afrikai példák bizonyítják, hogy a fizetős egészségügy jobb, mint az ingyenes.
Márki-Zay egy 2018. márciusi kampányfórumon arról is beszélt, hogy
a szerinte rossz mai állapotokon „csak egy drasztikus magánosítás segíthet", vagyis magánkézbe adná az egészségügyi szolgáltatást, a kórházakat és a rendelőintézeteket is.
Ha kell, akkor fűszoknyás lányok mojitót szolgálnak föl, hogyha ezt valakinek fedezi a biztosítása vagy a pénztárcája
– mondta Márki-Zay Péter példaként arra, hogy milyen előnyei lehetnek annak, ha bizonyos egészségügyi szolgáltatásokat magánszolgáltatóknak szervezne ki az állam.
Mindeközben az amerikai egészségügyi rendszer hátrányairól mintha megfeledkezett volna, az ugyanis nem véletlen, hogy kevés beteg van az amerikai kórházakban. Ez nem a hatékony egészségügynek köszönhető elsősorban, hanem annak, hogy az ellátás megfizethetetlenül drága. Az amerikai egészségügy problémáit jól jelzik az olyan esetek, amikor egy bostoni nő lába súlyosan megsérült, és szinte könyörgött a járókelőknek, hogy azok ne hívjanak mentőt, mert nem fogja tudni kifizetni az ellátás költségeit.
Az egészségbiztosítók még az olyan alapvető gyógyszereket, mint az asztma elleni inhalátor, vagy az inzulin is, méregdrágán adják.
Az amerikai rendszert jellemző hibáiról, furcsaságokról szinte vég nélkül lehetne írni, már csak ezért is furcsa, hogy
EZÉRT AZ EGÉSZSÉGÜGYI RENDSZERÉRT RAJONG MÁRKI-ZAY PÉTER.