Nagy Dániel, a Nézőpont Intézet kutatási igazgatója a Nézőpont Intézet legújabb felmérését ismertetve elmondta, a Fidesz–KDNP jelenleg 47, a baloldali közös lista 42 százalékon áll. A Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutya Párt 3, a Megoldás Mozgalom 1 százalékon áll. A Nézőpont Intézet mandátumbecslése alapján a Fidesz–KDNP jelenleg az egyéni választókerületekben 73, a baloldal 33 mandátumot szerezne. A listás szavazatok a kormányoldalnak és a baloldalnak is 46 mandátumot hoznának.
Mindennek fényében a Fidesz–KDNP összesen 119, a baloldal 79 mandátumot szerezne a Nézőpont Intézet mandátumbecslése alapján.
Pillók Péter, a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány igazgatója előadása elején az orosz–ukrán konfliktus társadalmi megítélését mutatta be. Elmondta, a felnőtt magyar lakosság 47 százaléka azt mondta, mind a két fél hibás a konfliktus kialakulásában – pontosan 47 százalék gondolta így –, Putyint a válaszadók 32 százaléka tartja felelősnek. A kérdezettek 71 százaléka szerint Orbán Viktor békés viszonyt igyekszik fenntartani Oroszországgal, biztosítva a magyar gáz- és energiaellátást.
A válaszadók 90 százaléka gondolta úgy, hogy Magyarország biztonsága az első, ezért hazánk nem sodródhat bele fegyveres konfliktusba.
A repüléstilalmi zóna kialakítását a magyarok 78 százaléka nem támogatja, ugyanis véleményük szerint az egy újabb világháború kitöréséhez vezetne. Pillók Péter arról is tájékoztatott, hogy 79 százalék szerint hazánknak el kell utasítania azokat a szankciókat, amelyek árthatnak a magyar gazdaságnak. Ennél is többen, 81 százalék véleménye szerint nem megengedhető az orosz gáz elzárása Magyarországon.
A belpolitikai adatok tekintetében a Századvég 49 százalékos Fidesz–KDNP győzelmet becsült, a baloldalnak 44 százalékot jósolt. A Kétfarkú Kutya Párt és a Mi Hazánk 3 százalékot, a Megoldás Mozgalom és Normális Élet Pártja 1 százalékot kapna.
Bozsonyi Károly, az Alapjogokért Központ kutatási igazgatója a központ kutatási eredményeit illetően kifejtette, Orbán Viktort 58 százaléknyian látnák szívesen miniszterelnökként, ezzel szemben 25 százalék támogatja Márki-Zay Péter jelöltségét.
A magyarok 49 százaléka szerint romlana az emberek anyagi helyzete, ha a baloldal kerülne hatalomra – erről már Sóvágó Sándor, a Real-PR 93. kutatócég vezetője beszélt előadásában. Elmondta, a kutatásból az is kiderült, hogy az elmúlt négy évben a válaszadók többsége úgy ítélte meg, hogy inkább javult (36 százalék), vagy nem változott (38 százalék) az anyagi helyzete.
A választásra vonatkozóan feltették a kérdést, hogy milyen választási eredménytől várnák a válaszadók az anyagi helyzetük javulását.
A biztos szavazók 39 százaléka szerint Fidesz-győzelem, 10 százalék szerint baloldali győzelem esetén javulna anyagi helyzetük, a vidéki lakosok ötszöröse egyértelműen a Fidesz–KDNP győzelméhez köti anyagi helyzetének javulását.
A Real-PR 93. szerint a Fidesz–KDNP jelenleg 49, a baloldali összefogás 41, a Mi Hazánk Mozgalom 5, a Kétfarkú Kutya Párt 3, ez egyéb pártok pedig két százalékon állnak.
Talabér Krisztián, a Társadalomkutató elemzője is beszámolt a cég által mért legfrissebb adatokról. Elmondta,
a kérdezettek 68 százaléka nem tartja elképzelhetőnek, hogy Márki-Zay Péter pártjára szavazzon, de még a baloldali szavazók 42 százaléka sem szavazna Gyurcsány Ferenc jelöltjére.