Bár az 1848–49-es forradalom és szabadságharc emléknapjára tervezett programok idén már március 12-én elkezdődnek a Múzeumkertben, a budai várban és a Várkert Bazárban, a legjelesebb esemény 15-én lesz. A Békemenetet a Civil Összefogás Fórum (CÖF) szervezi, és még több embert várnak, mint az utolsó demonstráción, október 23-án.
A békés tüntetés a nemzeti egységért és a békéért 12 órakor kezdődik a Komjádi uszoda előtt, onnan fog a tömeg átmenni a Margit hídon, át a Szent István körúton, a Bajcsy-Zsilinszky úton, majd az Alkotmány utcán keresztül érkezik meg a Kossuth térre, ahol Orbán Viktor miniszterelnök mond ünnepi beszédet.
Csizmadia László tájékoztatása szerint a mozgássérültek részére a színpadhoz közel elkülönített helyet biztosítanak, ahol magyar paralimpikonok kifejezik, hogy a béke pártján állnak.
A legfőbb programpontok:
A nemzeti ünnep főbb eseményei:
Óriásvidrák várják a kicsiket az Állatkertben
Az ünnepi hosszú hétvégén számos program várja azokat is, akik a Fővárosi Állat- és Növénykertbe látogatnak. Délelőtt 10-től délután 4-ig egymást követik majd az állatbemutatók, tréningek és látványetetések. A hosszú hétvégén mutatkoznak be az állatkert legifjabb óriásvidrái is.
A neoreneszánsz palotának, amely először 1884-ben nyitotta meg kapuit I. Ferenc József magyar király jelenlétében, 2017-ben kezdődött meg a teljes körű felújítása. Az öt évadon át tartó nagyszabású helyreállítás és korszerűsítés során restaurálták az Ybl Miklós tervezte épület homlokzatát, korszerűsítették a színpadtechnikát, javították az akusztikát, átalakították a zenekari árkot. A megújult Andrássy úti intézmény ünnepi hangversennyel indítja hivatalos működését. Március 12-én Plácido Domingo vezényli a gálakoncertet, egy nappal később a Hunyadi László ősváltozatából készülő produkcióval debütál rendezőként Ókovács Szilveszter, bemutatva az újranyitott Operaház művészi és technikai lehetőségeit. Március 14-én a Magyar Nemzeti Balett is visszatér a dalszínházba, Sir Kenneth MacMillan pazar kiállítású Mayerling című darabját mutatják be. Márciusban újraindulnak a vezetett épületlátogató túrák is.
A márciusi Ifjak 12 pontjukban követelték egy önálló jegybank létrehozását. A Magyar Nemzeti Bank e jeles nap évfordulóján, 2022. március 15-én nyitja meg az egykori Postapalota Széll Kálmán téri épületében a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont kapuit a nagyközönség előtt. Európa leglátványosabb pénzmúzeumának létrehozásával a jegybank kiemelt célja, hogy a pénzügyi kultúra fejlesztése elérhető legyen a társadalom minden szegmensének, a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. A Pénzmúzeumban a látogatók élményalapon és interaktív módon fedezhetik majd fel a pénz világát.
A világhírű brit konzervatív filozófus, Sir Roger Scruton után elnevezett közösségi tér immáron a harmadik "Scruton" lesz Budapesten, ahol találkozókat lehet megbeszélni, és tartalmas programokon részt venni. A megnyitón kávékülönlegességekkel és Szalóki Ági-koncerttel várják az érdeklődőket. A belépés regisztrációhoz kötött.