Védelmi pénzzel sarcolták meg a zuglói vállalkozókat szocialista politikusok. A 2016-2019 között is működő korrupciós hálózatot egy vallomás buktatta le. E szerint úgy nyerhettek el pályázatot a fővárosi és zuglói önkormányzattól, ha folyamatosan tejeltek érte.
Fuzik Zsoltra 2021 nyarán csapott le a NAV bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás gyanújával. A hatóságok szerint társaival 19 milliárd forint értékben állítottak ki fiktív számlákat. Mint kiderült, Fuzikot Horváth Csaba és Tóth Csaba, de Molnár Zsolt és Baja Ferenc szocialista politikus is megkereste.
Pont úgy, ahogyan a maffia, a szocik is védelmi pénzt szedtek: arról biztosították Fuzikot, hogy ha fizet, megnyeri a zuglói parkolás üzemeltetésére, illetve a BKV informatikai rendszereinek üzemeltetésére kiírt pályázatot, és később a létrejövő szerződést, bizonyos összegekért fejében „megvédik", vagyis nem támadják meg az önkormányzatoknál...
De a maffiaszerű működésnek korábban is voltak nyomai Zuglóban. Az érintett időszakban tűnt el rejtélyes körülmények között az a bizonyos Sápi Attila zuglói szocialista képviselő is, aki Tóth Csaba, Zugló országgyűlési képviselőjének bizalmasaként sokat tudhatott, de akkor volt Zugló polgármestere Karácsony Gergely is, aki arról beszélt egyszer – de pechjére felvétel is készült róla –, hogy családját Tóth megfenyegette, ezért ő nem akar a választások után visszamenni Zuglóba, mert elássák...
Tóth Csaba akarata érvényesül a zuglói önkormányzatban. Hatalmaskodásáról több alkalommal beszámoltak a testület képviselői. Egy kiszivárgott felvételen Karácsony Gergely – még a kerület polgármestereként – szintén arról beszélt, hogy Tóth kezében futnak össze a szálak. Karácsony azt ecsetelte, hogy hatalmi kérdésekben nem ő dönt, a helyi szocialisták gyakorlatilag szétlopják az önkormányzatot, Tóth Csabával pedig elmérgesedtek a konfliktusai, s utóbbi még a családját is megfenyegette. Arra a kérdésre, hogy ha nem sikerülne megnyernie a főpolgármesteri széket, akkor visszamenne-e Zuglóba, Karácsony azt válaszolta, hogy „akkor engem elásnak".
Sápi Attila önkormányzati képviselő 2016-ban tűnt el, amikor a zuglói parkolási botrány egyes részletei nyilvánosságra kerültek. Várnai László, egy helyi civil szervezet képviselője azt írta: „Sápi Tóth bizalmi embereként tudott eleget ahhoz, hogy érdemes legyen inkább elásni, mintsem hogy beszéljen".
Az eltűnt képviselőről annyit tudni, hogy őrző-védő cége 176 millió forintos köztartozást hagyott hátra. A Magyar Nemzet kiderítette, hogy a szocialista politikus cége egy klasszikus körbetartozás haszonélvezője volt, melyet Sápi eltűnése után az adóhatóság felszámolt és törölt a cégjegyzékből. Sápi sokat tudott a zuglói baloldali politikusok üzleti ügyeiről is.
A zuglói autósok bedobálták a százasokat a parkolóórákba – és a pénz fele kerületi és országgyűlési szocialista politikusok zsebébe vándorolt. Ami eddig a zuglói utcákon szóbeszéd témája volt, most Fuzik Zsolt vallomásával már köztudottá is vált. Pont, mint a gengszterfilmekben a „védelmi pénz" beszedése: a baloldali városvezetők márkás táskákban vették át a milliókat kávézókban, parkokban...
A Magyar Nemzethez eljutott vallomásból kiderült:
Fuzikot bevitték a fővárosba is, mert jól fizetett
„Aki itt lakik, az tudja ezt!" vagy „Tudtuk. Természetesen mindenki lop. Egész Zugló, az egész Főváros!" – ilyenek voltak a vélemények, amikor a Metropol véletlenszerűen megállította a zuglóiakat az utcán. A helyiek szerint Karácsony Gergely főpolgármester Budapest élén is ugyanazt folytatja, amit korábban a kerületben elkezdett.
Tóthot mindig is körbelengte a korrupció és a törvényszegés gyanúja. Az MSZP-s országgyűlési képviselő a vallomás szerint havi 10-15 milliót kapott Fuziktól, amelyből Horváth Csaba jelenlegi polgármesternek is visszaosztott. Tóthnak néhány év alatt lett jelentős a vagyona.
A képviselői vagyonnyilatkozata szerint Budapesten több társasháza, Zalaegerszegen pedig egy háza van, de tulajdonosa egy csaknem 5000 négyzetméteres telephelynek Sopronban. Emellett több száz millió forintnyi befektetéssel rendelkezik.
Szavazatvásárlás, okirat-hamisítás gyanúja
Tóth a Vas megyei MSZP-hez 2002-ben csatlakozott. Tóthék a taglétszámot mesterségesen, egyetlen este alatt 40-ről 500 főre duzzasztották, és fizettek a belépésekért. A politikussal szemben emiatt etikai eljárás indult, amelynek során a megyei testület kizárta a pártból, de az országos etikai bizottság fél évvel később felülbírálta ezt. Ebben az időben magánokirat-hamisításban való közreműködéssel is meggyanúsította a rendőrség. Végül a teljes Vas megyei szervezetet feloszlatták.
2005-ben Tóth az MSZP zuglói szervezetéhez igazolt át, ahol a Vas megyeihez hasonló tagfelvételi botrány kerekedett ki. 2007-ben Tóth Csaba már a szocialisták helyi szervezetének elnöke volt, az azt követő országgyűlési választáson a parlamentbe is bekerült. Méghozzá úgy, hogy Horváth Csaba (aki 2019 óta a kerület polgármestere) Tóth javára mondott le a mandátumáról.