Miért aggályos és példátlan, hogy az emberek hozzájárulása nélkül a baloldali pártok közel egymillió embernek – köztük kormánytagoknak - küldtek ismeretlen telefonszámról sms-t, amelyben a baloldal támogatására öszönöznek?
Soha ilyen nem történt a rendszerváltozás óta,
és ebben az ügyben ez a kulcs. Az sms-ek küldésének ez egy első köre volt, de nem tudjuk, hogy lesz-e ismétlés: akár választás közben vagy az után hogyan próbálják meg befolyásolni a választói magatartást és ezáltal a szabadságot.
Ez egy szervezett, illegális beavatkozási kísérlet és a magyar választás szabadságának, tisztaságának megzavarására irányul.
Láttunk már meredek dolgokat a rendszerváltozás óta: volt posztkommunista visszatérési kísérlet; volt 2006-os választás, amikor Gyurcsány Ferenc saját bevallása szerint hazudott a választóknak, de
ilyen nagyléptékű, rendszerszintű manipulációs kísérlet még nem történt.
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság eljárást indított, a Nemzeti Választási Bizottság pedig a hatóságokhoz fordul az ellenzéki sms-ek miatt. Mi ennek a jelentősége?
Egy jogállamnak az a válasza, hogy jogállami módon ki kell vizsgálni azt, ami történt, és a káoszban, rendzavarásban érdekelt politikai csoportok vagy üzleti körök akcióit meg kell akadályozni. Szerintem
ilyenkor is fontos a stratégiai nyugalom, nem szabad kapkodni, nem szabad, hogy az érzelmei irányítsák az embert a döntésében, hanem annak a biztos tudatában, hogy itt egy rendzavarási kísérlettel és illegális akcióval van dolga, meg kell találni a megfelelő jogállami válaszokat.
A szuverén magyar államnak is ez az érdeke, hiszen mindenfajta külföldről érkező befolyásolási kísérletet elutasít, amelyek hátterében a DatAdat sejthető, legalábbis a hírek erről szólnak. Ez egy külföldön bejegyzett cég, tehát ki lehet jelenteni, hogy egy külföldről érkező beavatkozási kísérletről van szó, a szuverén magyar államnak pedig meg kell védenie magát.
"Nem volt elég a számtalan választási törvénysértés, az Óbuda újság törvénytelen támogatása, a korrupciós és kábítószerbotrány, a választók adatainak ellopása, most a gyermekeikkel és unokáikkal fenyegetik az óbudai idős embereket" - Bús Balázs erről írt a Facebookon. Hogyan értékelhetőek a baloldal kampánymódszerei?
Az említett eset nagyon övön aluli, és ha ezt nagymértékben teszik, akkor
nemcsak illegális adatok botrányáról beszélhetünk, hanem zsarolási ügyről is.
Egészen biztos vagyok benne, hogy a magyar jogállam ennek a végére fog járni, és végére is fog tudni járni a választások után. Ha valaki választási csalást követ el ilyen eszközökkel, az nem nyugodhat meg április 3.-án este sem.