A vádirat szerint a volt bíró a megnövekedett anyagi terhei miatt és a különböző pénzintézetek felé fennálló tartozásainak rendezése céljából 2008 és 2015 között újabb személyi kölcsönöket és hiteleket vett fel. 2014. december 31-én több mint hárommillió forint hitelkártyatartozására, valamint öt bank felé fennálló tartozásaira havi 436 462 forint fizetési kötelezettsége, továbbá 5 640 000 forint magánkölcsönből eredő tartozása volt.
2015 szeptemberéig magánszemélyektől kölcsön látszatát keltve további 66 300 000 forintot vett át.
A volt bíró jövedelmét 2015-től kizárólag a munkabére jelentette, amelynek összege nem haladta meg a havi hatszázezer forintot. A folyamatos fizetési nehézségeinek áthidalására 2015-től úgy próbált pénzhez jutni ismerőseitől, kollégáitól, valamint más emberektől, akiket az ismerősei ajánlottak, hogy becsapta őket a tényleges vagyoni helyzetét és a visszafizetési szándékát illetően. Ingatlanokkal kapcsolatos befektetési lehetőség hamis ígéretével, továbbá hozzátartozóinak ideiglenes likviditási problémáira és ingatlanvásárláshoz szükséges pénzügyi segítségre történő valótlan hivatkozásokkal különböző összegeket kért kölcsön, rövid visszafizetési határidőket ígérve.
A bíró a valós anyagi helyzetére és a felhalmozódott adósságára is tekintettel már akkor tisztában volt azzal, hogy nem tudja és nem is akarja visszafizetni az összeget, amikor kölcsönkért.
A volt bíró 28 embernek összesen 589 millió forint kárt okozott, amely csak részben térült meg.
Vádiratában az ügyészség a volt bíróval szemben végrehajtandó szabadságvesztés és pénzbüntetés kiszabását, továbbá 213 682 000 forint erejéig vagyonelkobzást indítványozott.