Jakab Péter pártelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzését így kezdte: „Vannak pillanatok, amikor egy pártelnöknek nagyon nehéz döntést kell hoznia". Majd arról írt, hogy bízott a parlamentből frissen kibukott Potocskáné Kőrösi Anitában, akit ő tett a Jobbik elnökhelyettesévé, de csalódott, mivel „történt valami".
Jakab így folytatta: „Nem tudom mi, csak azt, hogy a bizalmamat élvező ember hirtelen a távollétemben úgy dönt, elnöki jogkört ragad magához, semmibe veszi a törvényeket, és mint elefánt a porcelánboltban elkezd törni zúzni.
Elnökhelyettesként többek között utasítja a Jobbik pártalapítványát olyan kifizetések végrehajtására, amelyek anyagilag csődbe vinnék az alapítványt. Kész, vége, nincs tovább. Vagy épp engem, mint frakcióvezetőt megkerülve utasítja a hivatalomat szerződések megkötésére mindenféle jogkör nélkül."
A Jobbik pártalapítványának gazdálkodásával kapcsolatosan tehát Jakab törvénytelenséggel vádolta meg Potocskánét, majd hozzáfűzte, hogy emiatt feljelenti saját helyettesét, illetve kezdeményezi kizáratását a Jobbikból.
A Jobbik elnökeként csak egy helyes döntést hozhatok: a mai napon elnöki kötelességemnél fogva, őrködve a párt törvényes működése felett, feljelentést teszek hűtlen kezelés, illetve hanyag kezelés kísérlete miatt, egyúttal a párt etikai bizottságánál kezdeményezem Potocskáné Kőrösi Anita kizárását a Jobbikból. Az eljárás alapjául szolgáló bizonyítékokat, dokumentumokat a hatóság rendelkezésére bocsátom...
Potocskáné Kőrösi Anita a közösségi oldalán reagált Jakab bejegyzésére. A baloldali párt elnökhelyettese azt írta: „A Jobbik Országos Elnökségének ülése nem sokkal ezelőtt ért véget. A lelkiismeretem tiszta; minden erőmmel, legjobb tudásom szerint szolgálom és védem a Jobbik közösségét - úgy ahogy eddig is!"
Magyarán:
Potocskáné közölte, hogy nem hajlandó lemondani a Jobbikban betöltött tisztségeiről, illetve nem hátrál meg, hanem felveszi a küzdelmet Jakabbal szemben.
Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a Facebook-oldalán kommentálta a Jobbik szétesési folyamatát: „Értjük, Péter bevallja végre, hogy a pártja törvénytelenül működik, de ennek a kis Erőszak Tódornak nem az erőszakba fulladó jobbikos disznótorok törvényessége felett kellene őrködnie inkább?
Potocskánét most hirtelen csak azért jelenti fel, mert az nem akarta tovább védeni a védhetetlent. Szánalmas, gyáva alak, és ezen a fekete bőrkabát vagy egy fejére húzott krumpliszsák sem változtat".
A végjátékot figyeljék!
– fűzte hozzá Kocsis Máté.
A Mandiner vette észre, hogy az egykor jobbikos, majd független volt országgyűlési képviselő, Varga-Damm Andrea is kifejtette véleményét a párt széteséséről.
A volt politikus ezt írta:
...a baráti körömben, és a kiebrudalt jobbikosok körében fogadást kötöttünk, hogy hány nap múlva fogja Potocskáné hátba támadni Jakab Pétert.
Varga-Damm állítása szerint: „Anita mindenkit hátba támadott eddig a pártban, aki bármilyen jót is tett neki. Senki nem nyert, mert a legrövidebb becsült idő kettő hónap volt. Anitának sikerült 16 nap alatt puccsot szerveznie az ellen az ember ellen, aki nélkül őt soha, semmilyen közösségben vezetőnek nem választották volna. Ő az az ember, akinek semmiféle erkölcsi alapja nincs arra, hogy Jakab Pétert kritizálja".
Ahogy arról az Origo beszámolt a Metropolnak a Jobbik belső ügyeit jól ismerő forrásaira hivatkozva, a konfliktus okai a következők lehetnek:
a Jobbik elnöksége az eltitkolt nemi erőszakkísérlet és az állítólagos választási csalás miatt fellázadt Jakab Péter ellen, továbbá nehezményezték a pártelnök kabinetfőnökének, illetve élettársának, Molnár Enikőnek az egyre nagyobb befolyását.
A vádak alapján valószínűsíthető ugyanis, hogy fantomszervezetek létrehozásával sikerült Jakabot a Jobbik elnökének újraválasztani.
Jakab minderre a Jobbik elnökségi ülésén úgy reagált, hogy
ez egy puccs ellenem,
majd kirohant a teremből. Ezt követően Potocskáné Kőrösi Anita kijelentette, hogy
Gyurcsány perceken belül meg fogja tudni, hogy mi zajlik itt,
majd az ő vezetésével a párt elnöksége megfosztotta különleges jogköreitől Molnár Enikőt.
A Metropol információi szerint ezután megtárgyalták annak lehetőségét is, hogyan lehet Jakabot eltávolítani a parlamenti frakció éléről. Jakab Péter, miután értesült a fejleményekről, azzal fenyegetőzött, hogy
lemond, és a Parlamentben „kiül a függetlenek közé".