Palkovics László kifejtette: a kis- és mikrovállalkozások a korábbi időszakban is fókuszban voltak, és ez a jövőben is így lesz. A kormány intézkedései pozitív hatással lesznek a működésükre, a mikrocégek „benn maradnak a rezsicsökkentésben" és ebből tudnak majd profitálni.
"Az intézkedés célja, hogy a kisvállalkozások tudjanak működni, és az üzleti modelljüket ne rongálja az energiaválság" - fűzte hozzá.
"Jelenleg Európában Magyarországon a legalacsonyabb az áram, a gáz ára"
- fűzte hozzá.
Kitért arra is, hogy a következő négy évben az energetika és az iparfejlesztés mellett kiemelt szerepet kap az élelmiszeripar fejlesztése. Arányaiban a legtöbb forrás erre a területre jut.
Nagy Bálint, az Építési és Beruházási Minisztérium államtitkára arról beszélt, hogy a Magyar Falu Programnak és a támogatásoknak köszönhetően az aprófalvakban elindult a fejlődés. "Ezt jelzi, hogy
növekszik a kisfalvak népessége, a fiataloknak van jövőképük"
– hangoztatta az államtitkár, aki egyben a térség fideszes országgyűlési képviselője.
Kiemelte a térségi együttműködés szerepét, amelyre kiváló alkalom szerinte a Felsőrajki Nemzetközi Térségi Kiállítás és Vásár, Kulturális és Gasztronómiai Seregszemle, amelyet tizedik alkalommal rendeztek meg a zalai faluban.
Vigh László országgyűlési képviselő (Fidesz) felidézte: kezdetekben az őstermelőknek és a kulturális csoportoknak szerettek volna találkozási lehetőséget biztosítani. A rendezvény az elmúlt egy évtized alatt kinőtte magát, a jubileumi találkozóra 25 termelő és kézműves érkezett portékájával.