"Azt látjuk, hogy a hozzánk vezető úgynevezett balkáni útvonalon is igen jelentős a létszámbeli növekedés" - fogalmazott Bakondi György. Hozzátette, hogy Törökországba folyamatosan érkeznek az emberek Szíria és Irán felől, majd onnan Görögországba és Olaszországba próbálnak mind a tengeri, mind pedig a szárazföldi útvonalakon eljutni.
A főtanácsadó szerint míg korábban főként szírek és afgánok érkeztek, ma már nagy számban jönnek indiaiak, pakisztániak, nepáliak és tunéziaiak. Bakondi György arról is beszélt, hogy a határsértők esetenként
erőszakosan lépnek fel a hatóság munkatársaival szemben,
és változatos módszerekkel próbálnak átjutni - embercsempészek segítségével - a határon.
Felidézte, hogy a kormány döntése nyomán megkezdődött a hatérkerítés megerősítése éppen azért, hogy a létrás áthatolást megakadályozzák. Ugyanakkor bővítik a kerítést Hóduna térségében és létrehozzák a határvadász egységeket is, amelyekbe már toborozzák az embereket - sorolta Bakondi György.
Rámutatott, hogy
több embercsempészbanda is tevékenykedik térségben, amelyeket csak széleskörű nemzetközi együttműködéssel lehet felszámolni.
Bakondi György a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta azt is, hogy Ukrajnából naponta 10-13 ezer menekült érkezik Magyarországra; az orosz-ukrán háború kezdete óta 885 ezren lépték át a magyar határt - tudatta.