A másodfokon eljáró Fővárosi Törvényszék elutasította a védelem indítványát és helybenhagyta a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) korábbi döntését, így a felajánlott kétszázmilliós óvadék ellenére sem szabadulhat a letartóztatásból az alvilágban Turekként emlegetett D. Alex — erősítette meg a Mediaworks—Hírcentrum információit a Fővárosi Főügyészség.
Ahogy arról a Mediaworks Hírcentruma korábban beszámolt, a dunaszerdahelyi mészárlással is meggyanúsított Turek kétszázmilliós óvadékot ajánlott fel, ha letartóztatás helyett bűnügyi felügyeletbe helyezik, ám a BKKB nem jogerősen elutasította az indítványt, és október 11-ig meghosszabbította a férfi letartóztatását. Ez a döntés vált véglegessé a Fővárosi Törvényszék végzésével. Megjegyzendő, hogy évekkel ezelőtt az éjszakai életben jól ismert, azóta rendőrök megvesztegetéséért és költségvetési csalásért jogerősen elítélt Vizoviczki László, valamint a Fenyő János médiacézár megöletésével vádolt Gyárfás Tamás ajánlott fel hasonló összegű óvadékot. Mindketten sikerrel jártak: a diszkópápa 2016 nyarán negyedmilliárd forintot fizetett azért, hogy házi őrizetbe kerüljön, míg Gyárfás lábáról kétszázmillióért került le a nyomkövető.
Visszatérve Turekhez, a férfit tavaly ősszel vette őrizetbe a Nemzeti Nyomozó Iroda a Terrorelhárítási Központ (TEK) segítségével a már említett Döcher-gyilkosság miatt. Gyanúsított-társát, B. Károlyt pedig Németországban fogták el. Döcher Györgyöt és alvilági társát 1999. február 2-án gyilkolták meg egy XV. kerületi presszóban. A sötét, hosszú kabátot, fején kapucnit, arcán sálat viselő tettes vélhetően egy cseh gyártmányú, 7.65-ös Scorpion géppisztolyból adott le húsz lövést. Egyik áldozatát tarkón, másikat szemen lőtte. A leszámolás alig néhány másodpercig tartott, majd a gyilkos sietve távozott. A gyilkosság előzménye, hogy Turek megkérte a felvidéki maffia rettegett vezetőjét, Sátor Lajost, hogy ölesse meg korábbi társát és barátját, Döcher Györgyöt. Cserébe Sátor azt kérte, hogy Turek végezze ki riválisait, a Pápay-klánt (ez volt a hírhedt dunaszerdahelyi mészárlás), azaz „bartergyilkosságban" állapodtak meg, ami annyit jelent, hogy a merényletért a bűnbandák nem pénzzel fizettek, hanem egy másik kivégzéssel rendezték a számlát. A Pápay Tibor vezette szervezett bűnözői csoportot 1999. március 25-én végezték ki Dunaszerdahelyen, a Fontána étterem emeletén. A maffialeszámolást hárman követték el, egy a földszinten levő vendégeket tartotta sakkban, két elkövető pedig az emeleten 113, gépkarabélyból leadott lövéssel tíz bandatagot ölt meg.