A nemzetközi balliberális hálózat egyik kulcsszereplője, Korányi Dávid - aki Karácsony Gergely tanácsadója volt, továbbá Bajnai Gordon egyik bizalmi embere - szervezte a magyarországi baloldal amerikai finanszírozását a 2022-es választási kampányban.
A New Yorkban luxuskörülmények között élő Korányi Dávid nevéhez köthető az Action for Democracy nevű amerikai szervezet, amely, mint kiderült, közel 3 milliárd forintot juttatott kezdetben Karácsony Gergelyhez, majd ezt követően Márki-Zay Péterhez. Az Action for Democracy Magyarország mellett több másik országban, így például Olaszországban és Brazíliában is pénzügyi támogatásokkal próbálta kormányra segíteni a baloldalt.
Korányi Dávid a pályafutását Gyurcsány-fiókaként kezdte, majd Soros György magyarországi helytartójaként irányította a dollárbaloldal magyarországi tevékenységét. Egy ideig Karácsony Gergely tanácsadójaként is dolgozott, de mára kiderült, valójában a tartótisztje volt, eredetileg ugyanis az amerikai szponzorok Karácsonyt akarták miniszterelnök-jelöltnek.
Korányi meghökkentő életútjáról az Origo ITT írt részletesen.
Korányiék honlapja korábban Karácsony Gergely választási szervezetét, az előválasztás idején százmilliókat költő, szintén ismeretlen adományozók által pénzelt 99 Mozgalmat is támogatottjai közé sorolta. Amikor azonban a magyar sajtóban téma lett az Action for Democracy és a 99 Mozgalom közötti pénzügyi kapcsolat, az amerikai szervezet megváltoztatta honlapját, és levette az általa támogatott csoportok listájáról az átláthatatlan finanszírozású egyesületet.
Korányi Dávid
Korányi Dávid sokak számára Karácsony Gergely tanácsadójaként vált ismertté, azonban már korábban is ezer szálon volt köthető a baloldalhoz. Nemrég például az derült ki, hogy egy időben dolgozott a hírhedt amerikai baloldali Johns Hopkins Egyetem washingtoni Nemzetközi Tanulmányok Intézetében, többek között Bajnai Gordon egykori miniszterelnökkel.
Karrierje viszont már sokkal korábban, 1999-ben kezdődött, akkoriban a GKI gazdaságkutató elemzőjeként dolgozott. Az éles váltás 2002 és 2004 között történt, ekkor kapcsolódott be ugyanis a baloldali politikába: az MSZP frakciója mellett gazdasági, külügyi és európai integrációs területen dolgozott. A pályafutása gyorsan ívelt felfelé, 2007-től már munkacsoportot vezetett a párton belül, platformot alapított, aminek az elnökségi tagjai is lett.
Korányi nem sokkal később pedig Bajnai Gordon miniszterelnöki főtanácsadója, majd kül- és biztonságpolitikáért felelős szakállamtitkára lett. Jól példázza kettőjük szoros kapcsolatát, hogy 2009-ben a rendkívül előkelő 16. helyen szerepelt a szocialisták listáján.
Minderre úgy derült fény, hogy Márki-Zay Péter, Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök-jelöltje véletlenül elszólta magát, és beismerte, hogy több százmillió forintos támogatás érkezett a tengerentúlról (később kiderült, hogy legalább hárommilliárdos).
A támogatások az Action for Democracy nevű amerikai alapítványtól érkeztek.
A szervezet közvetlenül a választások előtt jött létre egyetlen céllal, mégpedig a magyar választások befolyásolására. A nemzetbiztonsági bizottság elé került papírokból kiderült: a megalakulása után egy héttel már össze is szedett több mint egymilliárd forintot, majd el is utalta azt a magyarországi baloldalnak.
A guruló dollárokból nemcsak Márki-Zay mozgalmához jutott, hanem ahhoz a Bajnai Gordonhoz köthető DatAdathoz is, amely illegálisan, lopott adatokkal dolgozott a választási eredmény befolyásolásán. Megdöbbentő, hogy egymilliárd forintot kapott az Ezalényeg nevű szélsőbaloldali gyűlöletkeltő oldal is - részben rajtuk keresztül támogatták a DatAdatot. A bukott miniszterelnök-jelölt mozgalma a támogatásból SMS-kampányokat, Facebook-hirdetéseket és óriásplakátokat is vásárolt. De ebből a pénzből jutott a dollárbaloldal kampányközpontjára, valamint a DatAdathoz kapcsolódó üzletek megkötésére.
A nemzetbiztonsági kockázatok miatt a Nemzeti Információs Központ átfogó vizsgálatot rendelt el az ügyben. A vizsgálat során fény derült a baloldal durva hazugságaira.
Az egyik baloldali propagandalap, Varga Zoltán vörösbáró lapja, a 24.hu a következő hazugságokat szedte össze az ellenzéki pártokat mosdatva:
Márki-Zay azonban gyorsan megcáfolta a baloldali pártokat. Azt mondta a 24.hu-nak, hogy a végső összeg számára is „kellemes meglepetés" volt (ráadásul a meglepetése még kellemesebb kellett, hogy legyen, hiszen ő csak 1,8 milliárdot vallott be, de kiderült, 3 milliárdról volt szó). Az interjúban hangsúlyozta, hogy a költéseket a hat párttal egyeztették.
Márki-Zay Péter ezt mondta:
én az országot jártam, a költéseket nem én intéztem és nem is én hagytam jóvá, hanem az a kampánymenedzsment, amely a napi döntéseket hozta, minden nap a hat párttal egyeztetve.
Mindebből kiderült az, hogy a hazugságaik ellenére mind a hat párt részletesen tudott az illegális pénzről, továbbá közösen költötték el az Egyesült Államokból érkező összegeket.
A Nemzeti Információs Központ főigazgatója által küldött hivatalos iratok szerint az egyik első adományt az Oraculum 2020 Kft. kapta, akkori árfolyamon számítva 228 millió forintot.
A pontosan 684 672 dollárnyi összeget annak az Oraculum 2020 Kft.-nek adták, mely az EzaLényeg.hu szélsőbaloldali gyűlöletkeltő propagandaportál kiadója. A cégről azt érdemes még tudni, hogy a tulajdonosa ifj. Páva Zoltán, aki korábban a Gyurcsány- és Bajnai-kormányok tanácsadója volt. Mint kiderült, ez a cég végül összesen 1 milliárd forintot kapott az Action for Democracy alapítványtól.
A baloldal és Korányi Dávid nevetségesen azt állítja, hogy a fenti összegeket mikroadományokból fedezték. Az azonban egyszerűen elképzelhetetlen, hogy egyetlen hét alatt összegyűjtöttek egymilliárd forintot mikroadományokból.
Korányit a volt indexesek új blogja, a Telex kezdte el mosdatni. Korányi "természetesen" áldozatnak próbálja magát beállítani, miközben egy szót sem ejtett arról, hogy a több százmillió forintért cserébe mit kértek a "mikroadományozók".
Márki-Zay és Korányi is azt állította, hogy mikroadományokból tevődött össze ez a hatalmas összeg, de mint ahogy a vizsgálatokból jól megállapítható, ezek a tranzakciók közel sem nevezhetőek mikroadományoknak.
Amennyiben kétséget kizáróan megállapítható, hogy a baloldal külföldről származó pénzösszegeket használt fel a választási kampányban és azt követően, úgy az emiatt bekövetkező jelentős politikai hitelvesztés mellett az elkövetők jogi felelősségre vonása is szükséges, hogy soha többé ne fordulhasson még egyszer ilyen elő
– nyilatkozta a Magyar Nemzetnek ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász.
Az eset rávilágít arra is, hogy a magyar baloldal a hatalom megszerzése érdekében néhány milliárd forintért cserébe bármikor hajlandó feladni Magyarország önállóságát.
A hatalomért és a pénzért cserében teljesen kiszolgálták volna hazánkat az idegen érdekeknek.
A legújabb fejlemény: csütörtökön este az ATV Egyenes Beszéd című műsorában Márki-Zay Péter bevallotta, hogy az Action for Democracy nem ködös "demokráciaféltésből", hanem a választás befolyásolására jött létre, és hogy a magyarországi baloldal igenis konkrét vállalásokat tett a pénzért cserébe.