Pénteken hajnali kettőkor ért véget az EU-csúcs első napja Brüsszelben. Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közölte, hogy ha lesz is gázársapka, Magyarország az alól mentességet kap, így az nem veszélyezteti hazánk biztonságos gázellátását, és ha lesz is közös gázbeszerzés Európában, az nem lesz kötelező ránk nézve. Miért fontos ez az elért siker Magyarország számára?
Azért tekinthető ez óriási sikernek, mert
a magyar lakosság és ipar energiaellátása továbbra is biztosítva lesz, és nálunk nem fenyeget energiahiány. Lesz olaj is és gáz is, és fontos eredmény, hogy tengeri kikötő nélküli országként mentességet kaptunk a vezetékes olaj után a gázra is, így sikerült az európai egységet megőrizni.
Nálunk most az energia terén egy árprobléma és nem ellátási probléma van, mint Nyugat-Európa több részén. A már elfogadott és – mint a gáznál, rendszeresen belengetett – brüsszeli szankciók viszont nálunk is felhajtják az árakat, ezért beszélhetünk joggal szankciós inflációról.
A mostani EU-csúcsot megelőzően több tárgyalást is folytatott a magyar kormányfő, amelynek eredményeként a gázszankciók kivédése terén Németország fontos partnere lett Magyarországnak. Mi várható a jövőben a magyar-német kapcsolatok terén, és mennyiben segítheti ez azt, hogy egyre többen a magyar álláspontot kezdjék el preferálni?
Az Európai Bizottság gázszankciós javaslatai teljes kudarcot vallottak, mert a németek mindhármat lesöpörték az asztalról.
A gázszankciók kérdésében a magyar és a német álláspont nagyon közel van egymáshoz, mert végre a német ipar és az azzal összefüggő magyar munkahelyek érdekét tartják szem előtt. A szankciópárti magyar baloldal és a háborúpárti német zöldek ellenében sikerült a németországi és a magyarországi termelőszektorbéli munkahelyek védelmében egy fontos előrelépést tenni. Ez egy óriási siker Magyarországnak és persze a német gazdaságnak is.
A Bizottságnak három újabb átgondolatlan szankciós javaslata volt.
Egy szó, mint száz: a Bizottság mindhárom javaslata kudarcot vallott, előkészítetlen és rossz javaslatokat tettek, és azt látjuk, hogy
a gázszankciókat elutasító, a józan ész talaján álló német és magyar álláspont kerekedett felül, de az biztos, hogy továbbra sem fogják feladni Brüsszelben. Ennyit arról, hogy Orbán Viktor és a magyar álláspont mennyire „elszigetelt" Európában.
Miről tárgyaltak az uniós csúcs második napján?
Ukrajna megsegítése volt a következő téma, hogy az ukránoknak még több pénzt küldjenek, és a katonai kiképzés, ami viszont azt a veszélyt hordozza magában, hogy az Unió belesodródik a háborúba. A fegyverszállítás ugyanis még nem számít háborús cselekménynek, de az ukrán katonák Unió általi kiképzése már súrolja azt a határt.
Az elhibázott brüsszeli szankciók szerte Európában olyan energia és inflációs válságot eredményeztek, amibe sorra buknak bele a szankció- és háborúpárti kormányok. A héten éppen a brit kormány bukott meg, négy hónapon belül másodszorra. Mit jelez ez Európa számára?
A szankciópárti, globalista politikusok nem az emberek érdekeit képviselik, hanem a globalista háború- és szankciópárti elitekét. A szankciók miatt kialakult az energiahiány, és a szankciós infláció azért van, mert lemondtak az olcsó orosz energiáról, és emiatt súlyos energiahiány lépett fel. Nem tudnak a korábbi mennyiségben műtrágyát, gyógyszert, dízelt, építőanyagot, csomagolóanyagot, stb. gyártani. Ez jelenik meg az élelmiszerek árában, a rezsiköltségekben, és ezért van az, hogy az emberek aggódnak amiatt, hogyan tudják majd mindezt kifizetni, és ebbe buknak bele a kormányok. Látható, hogy
a briteknél Liz Truss lemondását követően azon megy a harc, nehogy új választást írjanak ki, mert akkor esetleg a békepártiak kerülnek többségbe, vagy minimum azok, akik nem ennyire elkötelezett háborúpártiak.
Szlovákiában is ez történt: már majdnem felbomlott a háború miatt a koalíció, de végül mégis megegyeztek, mert féltek, hogy a nép egy békepárti kormányt választ helyettük. Vélhetően a globalista erők nyomására sikerült ez, és ez várható az Egyesült Királyságban is.
Maradva a briteknél: náluk most súlyos helyzetben van a gazdaság,
az emberek legalább harmada azon gondolkozik, hogy egyen vagy fűtsön-e inkább, és ha politikailag nem tudnak változást elérni, akkor bizony egyre több és erőszakos tüntetés bontakozhat ki.
Láttuk a Covid alatt a tömegtüntetéseket Berlinben, Rómában, Bécsben és Hollandiában, és látjuk most is Prágában, Bécsben és Németország-szerte. Az erőszak akkor jelenik meg, ha a tüntetőek azt érzik, hogy békés úton nem tudják leváltani a háborúpárti erőket, mert a globalista elitek hatalmon tartják őket, és a háború árát így velük, a néppel fizettetik meg.