Orbán Viktor kormányfő Arató Gergelynek (DK) azt válaszolta, hogy amikor Arató államtitkár volt 2010-ben, a fizetésekhez viszonyítva a magyar családoknak volt a legdrágább az áram és gáz ára. Most pedig az Eurostat adatai szerint a gáz- és áramár tekintetében egyedül Magyarországon nem emelkedtek az árak. A rezsicsökkentés egy jó politika, és meg tudjuk védeni a családokat. A magyar családok többsége a védett kategóriába tartozik - tette hozzá.
Orbán Viktor kormányfő arról is beszélt, hogy Magyarország kormánya kitart a rezsicsökkentés mellett. Minden magyar család havi szinten 181 ezer forintot kap a támogatott árak keretében. Mindez nagy teljesítmény, és meg kell becsülni - mondta a kormányfő. Emlékeztetett arra, hogy
Arató megszavazta az orvosok és ápolók 13. havi fizetésének az elvételét, a fizetős egészségügyet, a 13. havi nyugdíj elvételét és a tandíjat is.
Orbán Viktor Harangozó Tamásnak (MSZP) azt válaszolta, hogy a rezsivédelmi alapba kerül minden egyes költségvetési többletforrás. 2020 januárjában, 2021 januárjában és 2022 januárjában volt 10 százalékos tanári béremelés - tette hozzá. Ha nem kapjuk meg az uniós forrásokat, akkor évente 10 százalékos tanári béremelés lesz, ha megkapjuk, akkor ennél lényegesen magasabb mértékben nőnek majd a tanári bérek - tette hozzá.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy ma a legdrágább energia a zöldenergia, míg a legolcsóbb az atomenergia.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy
minden egyes többletfillért a rezsicsökkentésre kell fordítani.
Ha lesz uniós támogatás, akkor a pedagógusok esetében gyorsabb ütemben tudunk bért emelni - tette hozzá. Ne akadályozzák Brüsszelben a Magyarországnak járó kedvező döntést - mondta a kormányfő.
Orbán Viktor Bedő Dávidnak (Momentum) azt válaszolta, a felesége írásban fog válaszolni a képviselőnek azzal kapcsolatban, hogy mennyi rezsit fizet.
BEDŐ FIGYELMÉBE AJÁNLOTTA, HOGY NEM LAKIK ÁLLAMI REZIDENCIÁN, PEDIG ERRE TÖRVÉNYI LEHETŐSÉGE LENNE.
Magánlakásban él, és nem az adófizetők fizetik az ő rezsijét - tette hozzá.
Orbán Viktor Dudás Róbertnek (Jobbik) azt válaszolta, a Szerencsejáték Zrt. bevételei a költségvetésbe kerülnek, és azt nem lehet újraosztani más állami vállalatok felé. A Posta veszteséges működést produkál, és az állam támogatást sem tud adni, mert az Unió azt tiltja - tette hozzá.
A Posta teljes belső megújítása révén lehetne csökkenteni a veszteséget, és erre kérte a Jobbik támogatását.
Orbán Viktor azt is válaszolta Dudás Róbertnek, hogy a Mol nem egy állami cég, és nem azért vezették be az ársapkát, mert a Mol állami cég lenne, hanem annak ellenére.
Orbán Viktor Szabó Tímeának (Párbeszéd) azt válaszolta, a Gyurcsány-kormány tervei között szerepelt, hogy fizetőssé teszik az idős gondozást az állami keretben. "Kérem, kerülje a "megdögöl" szó használatát, mert ez tiszteletlen és visszatetsző. Mi munkaalapú gazdaságot építünk, és ezért ha a magángazdaság nem tud munkát adni, akkor az állam segítsen" - tette hozzá.
Ma 4,7 millió ember dolgozik. A szociális szolgáltatások területén 3,5-szer több pénz jut, mint 2010-ben -
tette hozzá.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy semmilyen új stadionépítés nem lesz, és erről döntés sincs. A következő évi költségvetésben háromszor annyi szociális kiadás szerepel, mint 2010-ben. A szociális ellátást az ország fejleszti, és nem leépíti - tette hozzá. Orbán Viktor Toroczkai Lászlónak (Mi Hazánk) azt válaszolta,
az elmúlt 12 év gazdaságpolitikája kifejezetten sikeres volt, mert egymillió új munkahely jött létre 12 év alatt.
A magyar kkv-k 10-szer többet kaphattak, mint a multik az elmúlt években - tette hozzá. A vendégmunkásokról azt mondta, hogy annyi engedélyt adnak ki, ahány betöltetlen állás van, mert a munkák egy részét a magyar állásnélküliek nem végzik el. A nyugati cégek által behozott technikára azonban továbbra is szükség van - mondta a kormányfő.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a képzett munkaerőben hisznek. A befektetők sem az olcsó munkaerőért jönnek - mondta a kormányfő. Egyre többen jöttek vissza az elmúlt években, ma már nagyobb a minimálbér, mint a Gyurcsány-kormány idején az átlagbér.
Orbán Viktor Keresztes László Lorántnak (LMP) azt válaszolta, 16 ezer milliárd forintért lehetne megújítani a villamosvezeték-rendszert. Mindezek mellett az ivóvízrendszer átalakítása is több száz milliárdba kerülne.
Ezekről a kérdésekről a mostani helyzetben a 2024-es költségvetésben lehet majd tárgyalni, és a modernizáció akkor kezdődhet.
A kormányfő arról is beszélt, hogy a szélenergia tekintetében nem hozott döntést. Orbán Viktor megismételte, hogy a zöldenergia a legdrágább, mert
ha nincs nap és szél, akkor a feszültséget a rendszerben fenn kell tartani, és ehhez vásárolni valahonnan energiát, és az nem olcsó.
Orbán Viktor Kordás Lászlónak (DK) azt válaszolta, hogy amikor ők kormányoztak, akkor az átlagbér alacsonyabb volt, mint a mostani minimálbér. Az elmúlt 12 évben a magyar gazdaság sikeresebb volt, mint az Önök kormányzása idején - tette hozzá. A munkaadóknak és a munkavállalóknak kell megegyezniük a minimálbérről - mondta a kormányfő. Orbán Viktor arról is beszélt, hogy 8 év alatt a baloldali kormányok mindössze 23 ezer forinttal emelték a minimálbért.