Együtt szervezkedik Gyurcsány pártja és a Magyar Orvosi Kamara

Komáromi Zoltán Foglalkozás mikrofon MŰSZAKI ESZKÖZ orvos SZEMÉLY TÁRGY
Budapest, 2018. március 11. Az egészségügyi tárca miniszter-várományosaként bemutatott Komáromi Zoltán orvos az MSZP-Párbeszéd árnyékkormánya tagjainak bemutatóján a fővárosi Loffice Cloud rendezvényterében 2018. március 11-én. MTI Fotó: Balogh Zoltán
Vágólapra másolva!
Ma tartja tizenkilencedik évértékelő beszédét Gyurcsány Ferenc a Demokratikus Koalíció kongresszusán. Ezt megelőzően, tegnap részt vett Komáromi Zoltán DK-s árnyékminiszter a Magyar Orvosi Kamara küldöttgyűlésén - írja a Magyar Nemzet.
Vágólapra másolva!

A Magyar Nemzet értesülése szerint

a Belügyminisztériumtól senki nem kapott meghívást a MOK eseményére.

A Telex tudósítása szerint a küldöttgyűlésen arról szavaztak többek között a meghívottak, hogy a háziorvosok ne írják alá az új ügyeleti szerződéseket, helyezzék letétbe feladatellátási szerződéseik felmondását. A Magyar Orvosi Kamara rendkívüli országos küldöttközgyűlését egyébként azért hívták össze, mivel úgy gondolták, hogy az új törvény és rendeletek következtében az orvosok kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek, sérül az autonómiájuk, egyúttal a betegek helyzete is jelentősen romlik. Emellett közreadták a Magyar Orvosi Kamara követeléseit is. Ezek között olyan általánosan megfogalmazott célok szerepelnek, mint a valós társadalmi szolidaritáson alapuló egészségpolitika, korszerű szerkezetű, innováció befogadására alkalmas, többszektorú egészségügyi rendszer, szakmai és etikai szabályokon alapuló, átlátható működés, humánerőforrást megőrző szabályozási környezet és pályakép, egészségtudatosság és ismeretek fejlesztése.

A MOK az ultimátumát azt követően fogalmazta meg, hogy Takács Péter egészségügyi államtitkár bejelentette, ezekben a napokban, február elején érkezik az orvosok emelt bére, és a háziorvosi szolgáltatók is a béremelés összegével növelt finanszírozást kapják. Mint mondta, a háború és a szankciók okozta nehézségek ellenére a kormány folytatja az egészségügyi dolgozók béremelését, elismerve és megbecsülve munkájukat.

Takács Péter emlékeztetett: 2010 óta több ütemben emelték az orvosok bérét, így a szakorvosok már a többszörösét kapják alapbérként annak, mint a 2010-es kormányváltás előtt kaptak.

Fontos megjegyezni, hogy Komáromi Zoltán DK-s árnyékminiszter részvétele a MOK tegnapi rendezvényén ékes bizonyítéka annak, hogy az orvosok érdekvédelmi nyomásgyakorlása a legkevésbé sem civil aktivitás, hanem pártpolitikai felügyelet, DK-s védőernyő alatt zajló művelet. Nehéz lenne azt mondani, hogy ez a véletlen műve. Mint arról korábban is írtak, a DK előszeretettel telepszik rá politikától mentes eseményekre. Nagy Ervin, a XXI. Század Intézet elemzője korábban lapunknak a pedagógustüntetések kapcsán úgy fogalmazott, nyilvánvaló, hogy a DK közvetve is belefolyt a demonstrációk szervezésébe. Az elemző szerint a DK a teljes baloldallal karöltve igyekszik megakadályozni, hogy Magyarország hozzájusson a pedagógusok béremelését lehetővé tevő EU-s forrásokhoz.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!