Azt is írták, hogy ez ugyanaz a medve lehet, amelyet május 13-án az ANP déli határánál vettek észre. Egy fiatal medvéről van szó.
Kérjük látogatóinkat, hogy ne hagyják el a jelzett túrista utakat, illetve ne bivakoljanak ebben a térségben. Tekintettel arra, hogy ezen a területen a Vörös-tó az egyetlen hozzáférhető vízforrás, így itt számolni lehet az előfordulásával"
- közölték, majd közzétették azt is, mely biztonsági előírásokat érdemes betartani.
"Illemtan medvékhez:
Ha a medve észrevette, de nem vesz tudomást a jelenlétéről, nem érdeklődik, akkor lassan hátráljon ki a látóteréből. A medve egy hím példány, és mivel most van párzási időszak a párkeresés során a ragadozók nagyobb területeket kóborolnak be, és az esetek többségében később visszatérnek eredeti élőhelyükre.
A barna medve (Ursus arctos) Magyarországon fokozottan védett faj, melynek pénzben kifejezett természetvédelmi értéke 250.000 Ft.
Tilos a védett állatfajok egyedeinek zavarása, károsítása, kínzása, elpusztítása. Fokozottan védett fajok károsítása, elpusztítása bűncselekmény.
A beérkező adatok függvényében az ANP Igazgatóság további tájékoztatást ad a medve mozgásáról itt, az anp.nemzetipark.gov.hu honlapon, valamint a Facebook oldalunkon. Az európai barnamedve korábban általánosan elterjedt faj volt, de napjainkra ma már leginkább csak néhány magasabb hegységben található meg. Az erdélyi Kárpátokban jelentős a számuk, de stabil állományaik vannak a szlovákiai hegységekben, így például az Alacsony- és Magas Tátrában, a Fátrában, valamint a Szlovák-paradicsomban is - amely közvetlenül határos a Szlovák-karszttal - és egy földrajzi egységet alkot az Aggteleki-hegységgel" - fogalmaztak.