Az Országgyűlés elé kerülhet a KDNP képviselőinek javaslata.
A javaslat arra a problémára kívánja felhívni a figyelmet, hogy már az egészen fiatalok körében is elterjedt az energiaitalok rendszeres fogyasztása, ami a pedagógusi visszajelzések alapján hátrányosan hat a diákok koncentrációjára, viselkedésére, sőt a személyiségükre is.
Az orvosi vélemények szerint pedig rendkívül káros a rendszeres energiaital fogyasztás, főleg egy fejlődő fiatal szervezetnek – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Simicskó István.
A képviselő kiemelte, hogy az energiaitalok fogyasztása megnöveli a különböző szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának kockázatát, rendszeres fogyasztásuk függőséghez vezethet, és hosszú távon a pszichés állapotunkra is jelentős hatással lehetnek ezek az italok.
Rendkívül szomorúnak tartom, hogy a legtöbb fiatalnak fogalma sincs, hogy amikor egy italt elfogyaszt, mit is juttat be a szervezetébe. Nem is beszélve arról, hogy milyen mennyiségben, mekkora adagokban. Szörnyű látni, hogy kora reggel az iskolába menet fiatalokat lehet látni, hogy kezükben energiaitallal várnak a villamosra vagy a buszra, és mintegy reggeliként tekintenek azokra
– folytatta a kormánypárti politikus.
A politikus elmondta, hogy a KDNP hisz abban, hogy fiataljaink jelentik a jövőt, ezért minden gyermekvédelméről szóló javaslatot támogatni fognak a parlamentben.
Elmondta, hogy felelősen gondolkodó szülőként arra jutottak, hogy
az energiaitalok forgalmazását és hozzáférhetőségét korlátozni szükséges a 18 év alatti fiataloknak.
Simicsó István szerint minden, gyermekét és unokáját féltő szülő, nagyszülő fel tudja ismerni és mérni a lehetséges kockázatokat. Mint mondta, ők azok, akik a legjobban ismerik gyermekeiket, ők azok, akik a legapróbb változásokat is azonnal észreveszik rajtuk - írta a Magyar Nemzet.
A kormányzat stratégiai célja egy fizikailag és mentálisan is egészségesebb ifjúság felnevelése. Csak egy egyészséges, vagy legalábbis egészségesebb nemzet reagálhat a jövő nagy kihívásaira, léphetünk együtt a még sikeresebb fejlődés útjára. A gyermekvédelmi intézkedések kibővítése és a fiatalok egészségére veszélyeket rejtő fogyasztási szokások visszaszorítása is ezen célkitűzés elérésében játszik fontos szerepet
– hangsúlyozta Simicskó.