Október 16-án, hétfőn egész nap ismert sportolók, színészek, zenészek, énekesek tartanak rendhagyó tárlatvezetéseket középiskolás diákoknak a Terror Háza Múzeumban.
A kiállítás megtekintése során a hírességek felidézik a totalitárius diktatúrákkal, valamint az ’56-os forradalommal kapcsolatos családi emlékeiket, saját élményeikről, benyomásaikról, valamint az események jelentőségéről mesélnek a fiataloknak.
Akik rendhagyó tárlatvezetéseket tartanak: Kótai Misi ökölvívó, Dánielfy Gergely énekes, Kopek Janka színésznő, Dezsereczky István nehézsúlyú világbajnok és Komáromi Tibor, háromszoros világbajnok, olimpiai ezüstérmes, Európa-bajnok birkózó, Fodor Márton kosárlabdázó és Zsoldos András HONVÉD Kosárlabda csapat szakmai vezetője és szakmai igazgatóhelyettese, Rippel Ferenc artista, Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Vastag Csaba énekes, Egri Péter énekes.
Október 17–20. (kedd–péntek) között ismét izgalmas rendhagyó történelemórákkal várja a középiskolás diákokat a Terror Háza Múzeum. A történészek az 1956-os forradalom mindennapjaival, a szabadságharc hőseivel, nemzetközi összefüggéseivel, valamint utóéletével ismertetik meg a fiatalokat. Az előadásokon szó lesz egyebek között az 1956-os forradalom és szabadságharc legfiatalabb hőséről, Mansfeld Péterről, ’56 emlékének Kádár-korszakbeli eltörlési kísérleteiről, Tóth Ilonáról, a forradalom mártírjáról, illetve 1956 utolsó ellenállóiról, A mecseki láthatatlanok névvel illetett fegyveres szabadságharcos csoportról is.
A Terror Háza Múzeum 2008 óta szervez rendhagyó történelemórákat. Az elmúlt 15 év során több mint 400 rendhagyó történelemóra valósult meg, közel 26.000 diák részvételével.
Október 23-án a múzeum ingyenesen látogatható, a megszokott nyitvatartási rend szerint, 10.00 és 18.00 óra között várja az érdeklődőket.
Állandó kiállításuk mellett az érdeklődők megtekinthetik a „NAGY BŰNTETTHEZ NAGY ESZME KELL!” című új, időszaki kiállításukat is, amely Sam Havadtoy képzőművész, festő munkáiból állt össze.
Határozottan és méltóságteljesen süket, vak és néma Lenineket, csokornyakkendős, kalapos, a hazudozástól megnőtt orrú Sztálinokat láthatunk.
Nagy eszmék kicsipkézve, kiszínezve, erejüktől megfosztva, nevetség tárgyaként állnak a közönség előtt, jelezvén, hogy
nincs hatalmuk felettünk, hiszen szabadok vagyunk és azok is maradunk!
A látogatók egész nap gyertyagyújtással emlékezhetnek az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire és áldozataira a Múzeum előtti Hősök falánál.
Október 22-én és 23-án pedig fényfestés látható majd a Terror Háza Múzeum falain.