A férfit egy korábbi ügy miatt a bíróság közérdekű munkára ítélte, melynek nagyobb részét teljesítette, ám
miután 2020 februárjában börtönbüntetést rendeltek el vele szemben, szabadulása után nem volt a számára kijelölhető munkahely, pedig még további 88 órát kellett volna ledolgoznia.
A kormányhivatal végül tavaly júliusban jelölt ki számára új munkahelyet Veszprémben, ahol az utcákat kellett takarítania. A férfi azonban
a munkát sem vette fel a kijelölt időben, majd rendszeresen orvosi igazolásokkal mentette ki magát a munka alól, így végül 2022. december közepén még mindig 53 óra hátraléka maradt.
A férfi a hátralévő óraszámot szerette volna lerövidíteni, ezért január közepén felhívta a munkaóráinak igazolására jogosult művezetőt, és
megkérdezte, mennyi pénzért lenne hajlandó hamis igazolást adni neki.
Miután a művezető elutasította a férfi kérdését, az még szívességi alapon is próbálta rávenni az igazolásra, illetve a ténylegesnél több munkaóra feltüntetésére.
A próbálkozás nem járt sikerrel, sőt, a cég megszüntette a foglalkoztatását
és az iratanyagát visszaküldte a kormányhivatalnak.
Az ügyészség a visszaeső férfival szemben börtönbüntetés kiszabását javasolta a Veszprémi Törvényszéknek, és hogy ezt beismerő vallomás esetén 2 és fél évben határozza meg.
Néhány hónappal ezelőtt pedig egy részeg sofőr próbálta elkerülni a büntetést azáltal, hogy megvesztegeti a rendőröket, azonban ennek sem volt sikere. Néhány évvel ezelőtt egy moldáv férfi akarta megvesztegetni a határőrt, hogy ne büntesse meg a szabályszegései miatt.
Forrás: Ügyészség