Pressman azt mondta: nem annak ellenére hívták meg Gyöngyösit, hogy antiszemita, hanem éppen azért, mert zsidógyűlölő. Pressman szerint ugyanis fontos az, hogy különböző nézeteket valló emberek együtt vitázzanak.
Egészen hátborzongató magyarázat:
Pressman tehát kész nácikkal beszélgetni egy zsidó ünnepen a szabadságról.
Pressman azt állította, hogy Gyöngyösi bocsánatot kért a korábbi kijelentéseiért, de ez nem igaz.
Idézzük fel, miket is mondott Gyöngyösi. Például ezt:
"MINDEN EGYES IZRAELI ÁLLAMPOLGÁR, JÁRJON BÁRHOL A VILÁGBAN, NEMZETBIZTONSÁGI KOCKÁZATOT JELENT"
Vagy például ezt:
Gyöngyösi (nevetve): „És tegyük fel magunkban, itt szűk körben azt a kérdést, van-e itt közöttünk holokauszt-túlélő? Nem tudom, van-e itt esetleg?"
Bekiabáló (hangosan): „Reméljük, nincs."
Gyöngyösi: „Nincs? Akkor az az üzenet, hogy nincs, mert akkor ezek a szerencsés emberek lennének... Ők lennének a szerencsés holokauszt-túlélők. A második csoportban mindannyian a bűnös magyarok táborát gyarapítjuk."
De ezt is ő mondta:
Jó példa erre, hogy a tavalyi évben volt egy Wallenberg-emlékév, amiről azt gondolhattuk, december 31-ével véget ér, és nagyot lélegezhetünk, hogy akkor most letudtuk a mea culpázásnak, a lelkiismeret-furdalásnak, meg a miegymásnak a nagy évét, és ezután felszabadultan beléphetünk 2013-ba. De csak lélegzetvételnyi volt az idő, hiszen az Orbán-kormány 2013-ra meghirdette a holokauszt-emlékévet, ami a mai napig tart. Újra szembesülnünk kell valami új intézkedéssel, ami a holokauszt-emlékév keretében zajlik.
2012-ben pedig a parlamentben azt mondta, listázni kéne a zsidó származású magyarokat
itt lenne az ideje annak, hogy felmérjük azt, hogy az itt élő, és különösen a magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára. Úgy gondolom, hogy adósai egy ilyen felméréssel Magyarországnak