Miközben a főváros baloldali vezetése arról panaszkodik, hogy nincs elég pénzük Budapest üzemeltetésére, a főpolgármester tanácsadóinak száma nem csökkent, és látható módon szinte lapátolják ki a pénzt Budapest kasszájából, nem beszélve a főpolgármester pénzmosási botrányáról. Közben újabb megszorításokat vezetnek be, drasztikusan emelik a BKV-jegyek árát, és duplájára emelik a vízdíjat is. Ha ez nem lenne elég, a minap Karácsony helyettese szólta el magát: a csődhelyzet miatt máshol is megszorít a főváros.
Elődjétől, Tarlós Istvántól 214 milliárd forintot örökölt, és a beszedett iparűzési adó is évről évre megdöntötte a korábbi rekordokat, idén várhatóan meghaladja a 271 milliárd forintot.
AZAZ KÖRÜLBELÜL 500 MILLIÁRD FORINT PLUSSZAL GAZDÁLKODOTT KARÁCSONY, MÉGIS SIKERÜLT CSŐDBE KORMÁNYOZNIA BUDAPESTET.
Kész katasztrófa, de miután rekordnagyságú, 200 milliárdos örökség és rekordnagyságú iparűzési adóbevétel mellett is csődközelbe kormányozta Budapestet Karácsony Gergely, a lakossággal fizettetné meg saját és baloldali testületének kudarcát.
A főpolgármester elindította a sarcdominót, a BKV-jegyár emelésének bejelentése után elővezette a vízdíj várható drágulását is.
Mint kiderült, legalább háromszorosára fogják emelni
a vízdíjat, a BKV-jegyek pedig 28 százalékkal drágulnak. Karácsony Gergely Gyurcsány és Demszky módszereivel sarcolja a fővárosiakat.
A vonaljegy 450 forint, a buszokon megvásárolható vonaljegy 600 forint, a tízdarabos gyűjtőjegy pedig 4000 forint lesz. A főpolgármester egy személyben döntött az emelésről, amit a Budapesti Közlekedési Központ igazgatótanácsa és felügyelőbizottsága elfogadott.
Tüttő Kata a főváros vízdíjemelési terveit magyarázta, amikor egyszer csak azt mondta a Klikk TV Mélyvíz című műsorában, hogy akkora a fővárosi vízművek vesztesége, hogy a közlekedésből, a közvilágításból, a kaszálásból kellene elvenni. Tehát a BKK jegyárainak és a fővárosi vízdíjak emelése után újabb emelést jelentett be a főváros baloldali vezetése.
A VÍZDÍJEMELÉS MELLETT JÖNNEK A MEGSZORÍTÁSOK A KÖZLEKEDÉSBEN ÉS A KÖZVILÁGÍTÁSBAN IS.
A Klikk TV Mélyvíz című műsorában Tüttő Kata azt mondta, hogy
de ugye ma az a helyzet 10 éve, hogy a kormány egy pillanatban rögzítette azt az árat is... Tehát csak az a költség, amibe az ivóvíz kitermelése, a csak külön való eljuttatása, ugye iszonyatosan energiaigényes. A vízkitermelés, a víz eljuttatása a Szentendrei-szigetről, ugye el kell vigyük Csepelig. Tehát azért ez nem egy egyszerű feladat és nem is olcsó, az ár viszont nem változott...
És Tüttő legmegdöbbentőbb mondatai:
...és hát kétágú marad itt a veszteség. Egyrészről van egy pénzbeli olyan veszteség, hogy az áramszámlát se fedezi néha az a díj, amit beszedünk, mondjuk a benzinkutaktól az ivóvízért. Ezért oda kell tenni a közös adóforintokból, ugye el kellene venni a közlekedésből, a közvilágításból, a kaszálásból.
Tehát igen, jól értjük:
KARÁCSONY HELYETTESE ELSZÓLTA MAGÁT: A VÍZDÍJEMELÉS MELLETT JÖNNEK A MEGSZORÍTÁSOK A KÖZLEKEDÉSBEN ÉS A KÖZVILÁGÍTÁSBAN IS.
Mint arról korábban beszámoltunk, miután Gyurcsány Ferenc a kormánnyal szembeni ellenséges fellépést követelt, április közepén a főpolgármester a „tettek mezejére lépett", és bejelentette, hogy bizonyos adókat nem fizetnek be az államkasszába, továbbá közigazgatási pert is indítanak a szolidaritási hozzájárulás miatt (azóta a pert elvesztették). Mondván: nincs pénz. Időközben kiderült, Budapestet valóban csődközeli helyzetbe kormányozta a vezetése.
TEHÁT VALÓS VESZÉLY A TOTÁLIS FIZETÉSKÉPTELENSÉG!
Tarlós István volt főpolgármester 2010-ben súlyos pénzügyi helyzetben vette át a főváros irányítását. A liberális Demszky Gábortól mintegy 180 milliárd forintos adósságot örökölt, ráadásul Demszkyék több fővárosi céget külföldi befektetői kézre adtak. Ennek egyik eleme volt a víz- és csatornázási művek 1997-es privatizálása, amelyeknek külföldi tulajdonosai 11 év alatt 50 milliárd forintnál is nagyobb összeget vittek ki az országból sikerdíj és osztalék címén. Tarlós a további veszteségek megállítása érdekében végül 2012-ben visszavásárolta a Fővárosi Vízműveket, a korábbi magánosítás miatt pedig hűtlen kezelés gyanújával nyomozás is indult.
Miközben a főváros baloldali vezetése arról panaszkodik, hogy nincs elég pénzük a főváros üzemeltetésére és csődbe fog menni Budapest, a főpolgármester tanácsadóinak száma nem csökkent, és látható módon szinte lapátolják ki a pénzt Budapest kasszájából.
Az egyik legemlékezetesebb eset az volt, amikor Karácsony Gergely helyettese, a városüzemeltetésért (magyarán a főváros vagyonáért) felelős már fentebb említett Tüttő Kata azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy
EGY LUXUSÜDÜLÉS KERETÉN BELÜL A VILÁG LEGGAZDAGABB EMBEREINEK KÖRÉBEN FELKAPOTT ZAKYNTHOS SZIGETÉN KILOVAGOLT A TENGERBŐL.
Érdemes megemlíteni, hogy Tüttő Katának egyébként 15 ingatlanja van (kettőben résztulajdonos) és 54 millió forintot tart állampapírokban.
Íme az említett kilovagolás, amely a Ripost szerint akár 200 ezer forintba is kerülhet:
A baloldali főpolgármester-helyettesekről már a Városháza-botrány kulcsfigurája is lesújtó véleményt fogalmazott meg. Gansperger Gyula egyebek mellett arról beszélt, hogy
KARÁCSONY GERGELY NÉGY HELYETTESE KÖZÜL HÁROM NEM CSINÁL SEMMIT, SŐT GYAKORLATILAG MAGA A FŐPOLGÁRMESTER SEM VÉGEZ ÉRDEMI VÁROSVEZETŐI TEVÉKENYSÉGET.
Budapest első emberének látványos semmittevése már korábban is feltűnő volt, hiszen mióta Karácsony 2019-ben elnyerte mandátumát, nem igazán foglalkoztatták a főváros ügyei, és a főpolgármesterséget csak ugródeszkának próbálta felhasználni az országos politika felé. Így például a 2022-es választás kampányában számos alkalommal tett olyan vidéki körutakat, amelyek után délután épphogy csak beesett a hivatalába, de az is kiderült a Facebook-videóiból, hogy szeret későn kelni, s maximum 8 órás műszakokban hajlandó foglalkozni a hivatali teendőivel. Karácsony Gergely számos egyéb elfoglaltsága is azt mutatja, hogy nem elsősorban városvezetőként tekint magára. Így például 2021 nyarától kezdve több hónapig leginkább a miniszterelnök-jelölti kampánya támogatására beindított 99 Mozgalom, valamint a podcastsorozata kapcsán hallatott magáról.
AZ IS KÖZTUDOTT VOLT AZ ÖNKORMÁNYZATI CIKLUS KEZDETE ÓTA, HOGY A KARÁCSONY VEZETTE VÁROSHÁZA FONTOSABB POZÍCIÓIT A GYURCSÁNY-KORSZAK EMBEREIVEL TÖLTÖTTÉK FEL.
A kérdés, meddig tartható fenn ez az állapot Budapesten?