A Pénzügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető kiemelte: az Európai Bizottság szerint a 27 uniós tagállamból csak 16-an tudták csökkenteni az államadósságukat tavaly.
Kiemelte:
folyamatosan érkeznek a Magyarországnak járó, korábban blokkolt uniós források, a tavalyi év decembere óta 520 milliárd forintot utalt az Európai Unió.
"Azzal számolunk, hogy ezek a források az év hátralevő részében is akadálytalanul érkeznek majd" - fogalmazott a tárcavezető, majd kiemelte: Magyarország számít arra a hozzájárulásra is, amelyet az uniós határok védelméhez kért az Európai Bizottságtól. Magyarország 2015 óta 700 milliárd forintot fordított határvédelemre, amely költségnek az unió mindeddig alig több mint 1 százalékát állta - részletezte.
A pénzügyminiszter elmondta, az ülésen kiemelt szerepet kapnak az európai versenyképességet növelő intézkedések. Mint fogalmazott: "magyar részről támogatjuk az Európai Beruházási Bank nagyobb szerepvállasát a kis- és középvállalkozások finanszírozásában". Az Európai Beruházási Bank az egyik kulcsfontosságú szereplője a fenntartható fejlődés, a digitális átállás, a zöldenergia-beruházások és az infrastruktúra-fejlesztés támogatásának. A bank segítsége hozzájárulhat ahhoz, hogy Magyarország, a magyar cégek a zöld átállás nyertesei legyenek, ezért a banknak szerepet kell vállalnia a nukleáris energiához és az energiatároláshoz szükséges beruházásokban - tette hozzá Varga Mihály.