Az újbudai Lecke utcában, tavaly januárban Szakács Szilárd intézkedés közben halálta késelte Baumann Péter rendőrt, két társát pedig megsebesítette. Ezek után a támadó csak akkor adta meg magát a rendőröknek, amikor lábon lőtték. Még a figyelmeztető lövés sem állította meg. A bíróság ma első fokon felmentette a bíróság az emberölés vádja alól, és kényszergyógykezelését rendelte el - tudta meg az Origo.
"Felemntette a bíróság a vádak alól és elrendelte a kényszergyógykezelését, tekintettel a tudatállapotára. Ez kizárja a büntethetőségét" - erősítette meg az Origo információit dr. Szabó József Tamás, a Fővárosi Törvényszék sajtószóvivője.
Ahogy megírtuk, a gyilkos tavaly, január 12-én az újbudai, Lecke utcai lakásában zajt hallott a felette lévő lakásból. Azt hitte, hogy a szomszédja bajban lehet, ezért dörömbölni kezdett az ajtón. A szomszéd azonban nem nyitotta ki az ajtót, ezért egy betonbontó kalapáccsal betörte az ajtót. Ezek után közölte az ott lakóval, hogy majd megcsináltatja az ajtót és elment onnan.
A lakók és a támadó is bejelentést tett a rendőrségen, akik az első emeleti lépcsőfordulóban intézkedtek ellene. Szakács Szilárd megmutatta nekik a nála lévő kést, amit a rendőrök elvettek. Ezek után próbálták megbilincselni, de a gyilkos valamiért veszélyben érezte magát és a rendőrökre támadt. Meg akarta szerezni az egyikük fegyverét, de ez nem sikerült neki, viszont meglátta a verekedésben a tőle elvett kés leesett a földre.
Gyorsan felvette és megszúrta mindhárom rendőrt. Baumann Pétert olyan súlyosan megkéselte, hogy belehalt a sérüléseibe.
A késelő ezek után menekülni kezdett. A rendőrök hiába adtak le figyelmeztetőlövést, csak akkor állt meg, amikor a rendőrök lábon lőtték.
A késelő ellen kényszergyógykezelést javasolt a Központi Nyomozó Főügyészség. Ezt ötévente felülvizsgálják, és ha pozitív változás történik, Szakács Szilárd nem lesz ön- és közveszélyes, akkor akár szabadlábra is kerülhet a jövőben.
Korábban megírtuk, hogy a rendőrgyilkos rendszeresen drogozott és edzőterembe járt.
Az egyik ismerőse szerint mindig lekezelően beszélt másokkal, a munkatársaival is, a fiatalabbak sokszor üvöltözött és durván beszélt velük.
A gyilkosság után a vizsgálat megállapította, hogy a rendőrök nem hibáztak az esetnél, a rendőrök szakmailag képzettek voltak, jogszerűen és arányosan használták a kényszerítőeszközöket, és annyi rendőr érkezett a helyszínre, amennyi indokoltnak látszott.