A Tűzfalcsoport arról ír, hogy Magyar Péter nagyívűen hivatkozott konzervatív háttere és támogatása honnan is jön valójában. Végül is, vannak konzervatív kommunisták is.
Ahogyan a Tűzfalcsoport közli: a nagypapa olyan jól feküdt a kommunistáknál, hogy még saját műsort is vezethetett és előbb a legfelsőbb bíróság bírója, majd vezető lett az Igazságügyi Minisztériumban. Ez lenne a „konzervatív családi közeg”? Magyar üzletemberek támogatásáról is beszélt, csak a legfontosabbat nem árulta el: kik fizették a számlát?
Magyar Péter március 15-ére relatíve nagyszabású rendezvényt szervezett az Andrássy útra, ahol bejelentette, hogy politikai pályára lép. A régi ellenzéknél lényegesen nagyobb tömeget mozgatott meg, ennek következtében a kérdés magától adódik: mennyibe kerülhetett a dolog, és ami ennél is fontosabb, mégis kik segíthették Magyart?
A Tények szerint a rendezvény akár 150-200 millióba is kerülhetett, Magyar Péter bevallása alapján azonban csak 20-30 millióba. Elmondása szerint a rendezvény biztosítását, a kivetítőt, a hangosítást részben adományokból és részben a saját pénzéből fizette.
A március 15-i demonstráció után egyenesen a Partizánba ment,
ahol Gulyás Márton baloldali aktivistának azt nyilatkozta, hogy az édesanyja, az öccse és a barátnője segítették leginkább a rendezvény megszervezését, emellett pedig vállalkozók is támogatták, akiknek a nevét egyik nyilatkozatában sem volt hajlandó elárulni.
Magyar Péter édesanyja, Dr. Erőss Mónika, aki jelenleg az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökhelyettese. Erőss Mónika korábban a Kúria főtitkára volt. A bíró munkája során a függetlenséget, a pártatlanságot kell képviselnie, mégis most, mint kiderült, fia pártalapítását megelőző, első pártrendezvényében aktív segítséget nyújtott.
1988-ig a legfelsőbb bírósági bírák kinevezése a Kommunista Párt Politikai Bizottsága hatásköri listáján szerepelt, így a legfőbb bírói testületbe kizárólag azok kerülhettek bírói beosztásba, akik élvezték Kádár János, Apró Antal, Nemes Dezső és a többi hazaáruló támogatását.
Magyar Péter édesanyja, a 2021 áprilisában elhunyt Erőss Pálnak a lánya. Erőss Pál a Legfelsőbb Bíróság bírója volt, továbbá az Igazságügyi Minisztérium egykori munkatársa és a kommunizmus alatt a Magyar Televízión futó Jogi Esetek című, igen népszerű műsor szakértője.
Az Index nekrológja szerint „Jogerőss Pál” 1978 és 1990 között szerepelt a műsorban. A cikk alapján „45 éves korában, 1979-ben nevezték ki a Legfelsőbb Bíróság bírájának. Ebben a minőségében vezette 1981-től az Igazságügyi Minisztérium bírósági főosztályát”.
Mondani sem kell, hogy
ahhoz, hogy valakit a Legfelsőbb Bíróság bírájának nevezzenek ki, a szocializmusban nagyon komoly hátszél volt szükséges, pláne hogy még tévéműsort is vezethetett,
amit akkoriban egy korabeli cikk szerint 2-3 millióan néztek.
Ahogy a Tűzfalcsoport írja, Erősst Losonczi Pál, a Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnöke nevezte ki bíróvá.
Losonczi azért volt hírhedt figura, mivel korábban még földművelésügyi miniszterként ő fejezte be a téeszesítést, amikorra a termőföld 90 százalékát elvették a gazdáktól.
Ezt követően Erőss média-megjelenéseit szemlézi a Tűzfalcsport, majd felhívja a figyelmet arra, hogy Erőss minisztériumi dolgozóként is jó elvtárs volt, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy ő tarthatott előadásokat a minisztérium megbízásából vidéken. Egy 1988-as Dolgozók Lapjában lévő beszámoló szerint a Komáromi Városi Pártbizottság meghívására politikai előadást tartott a jogérzetről.
Erőss-t 1989-ben rúgták ki a minisztériumból és a Legfelsőbb Bíróságtól, és egy év múlva pedig véget ért a műsora is.
Magyar Péter második segítője az öccse, Magyar Márton, aki jelenleg az Indamedia portfóliójába tartozó Economx (régebbi nevén Napi.hu) munkatársa, jelenleg gazdasági tematikájú videós műsort vezet.
Magyar Márton korábban a Simicska Lajos-féle HírTV munkatársaként tevékenykedett, a televízió ellenzéki korszakában. HírTV-sként említésre méltó riportja volt, amikor a 2017 áprilisi CEU-s tüntetésről tudósított, mint Kálmán Olga munkatársa, segítője. Magyar Márton a közösségi oldala alapján a Színház és Filmművészeti Egyetemen (SZFE) tanult. A szolidaritását is kifejezte a balos SZFE-tüntetésekkel is.
Ugyanígy tett az Index körül kialakult hisztéria kapcsán is.
A március 15-i zászlóbontáson felbukkantak jól ismert balos celebek, mint például Nagy Ervin színész, aki korábban Márki-Zayt támogatta.
A 444 tudósítása alapján megjelent a rendezvényen Pankotai Lili is, aki nemrég még a Momentum közelében mozgott.
Az eseményt Péter Petra (Manna FM Rádió) konferálta fel. A műsorban még szerepet vállalt az Epres Attila-Mészáros Éva színészházaspár.
Magyar Péter rendezvényéről csak a legfontosabb dolgok nem derültek ki, nevezetesen: egész pontosan mennyibe került az esemény és kik azok a rejtélyes vállalkozók, akik mindezt finanszírozták.