Szijjártó Péter: Fel kell erősíteni a békepárti tábor hangját világszerte

Vágólapra másolva!
A tárcavezető a kínai külügyminiszterrel folytatott találkozóján kiemelte, hogy a béke oldalán állók határozott elkötelezettségére, s hangjuk felerősítésére lenne szükség.
Vágólapra másolva!

A világ súlyos biztonsági kihívásokkal néz szembe, immár több mint két éve tombol az ukrajnai háború, ezért fontos lenne felerősíteni azok hangját, akik a mielőbbi béke pártján állnak - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Pekingben. 

A tárcavezető a kínai kollégájával, Vang Jivel folytatott találkozóján leszögezte, hogy a jelenlegi időszak minden korábbinál nagyobb jelentőséget kölcsönöz a kétoldalú viszonynak, és nem csupán azért, mert a két ország idén ünnepli a 75. évfordulóját a diplomáciai kapcsolatok felvételének. Rámutatott, hogy a világ rendkívüli biztonsági kihívásokkal néz szembe, talán súlyosabb a helyzet, mint bármikor az utóbbi évtizedekben. Elsősorban a Magyarország szomszédságában több mint két éve kirobbant ukrajnai háborút említette, és hangsúlyozta, hogy a béke oldalán állók határozott elkötelezettségére, s hangjuk felerősítésére lenne szükség. 

Szijjártó Péter szerint a háborúpárti tábor azért is rendkívül hangos, mert a globális NGO- és médiahálózatok támogatását élvezi.

De nekünk is hangosabbá kell válnunk, akik a béke pártján állunk

- mondta, hozzátéve: Magyarország számíthat Kína elkötelezettségére a jövőben is annak érdekében, hogy végre visszatérhessen a béke a térségbe.

A miniszter kiemelte, hogy a jelenlegi időszak a kétoldalú kapcsolatok szempontjából is lényeges, ugyanis Kína volt tavaly a legfontosabb beruházó Magyarországon, az pedig, hogy a kelet-ázsiai ország vállalatai hazánkba helyezik a bizalmukat, segít leküzdeni az ukrajnai háború és a szankciók miatt előállt súlyos nehézségeket. 

Az idő mára bebizonyította azt, hogy a magyar-kínai kapcsolat kölcsönösen előnyös, és mindkét fél sokat profitálhat belőle

- fogalmazott. Kiemelte: ez világosan bizonyítja, hogy hibás az az európai megközelítés, amely fenyegetésként tekint Kínára, ehelyett inkább lehetőségként kell tekinteni az együttműködésre Kínával, mert ennek jól láthatóan sok előnye van. 

 


 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!