Egy 50 és 47 éves férfi 2020-ban úgy döntött, hogy havi Budapest-bérleteket fognak hamisítani, és azokat eladják. A csalók kihasználták, hogy a jegy- és bérlet-automaták mindent hőpapírra nyomtat, köztük a számlákat is. Ráadásul az ÁFA-s számla mérete megegyezik a bérletével. A hőpapírról a festékréteg bizonyos vegyszerekkel könnyen eltávolítható. Ezért a két férfi több automatából, legtöbbször az Újpest-Központ M3-mas metró aluljárójában, a Lehel téren ,a Gyöngyösi úton és a Nyugati pályaudvarnál tömegesével vettek kedvezményes jegyeket, majd mindegyikhez egyesével igényeltek ÁFA-s számlákat, amikhez nem létező adatokat használtak.
A csalók több mint 10 ezer darab számlához jutottak hozzá, amiket vegyszerrel és nyomtatással meghamisítottak.
Ezután a hamis bérleteket árulni kezdték, az eredeti áruk töredékéért, mindössze 5.500-6000 forintért adtak el havi Budapest-bérleteket, amelyekről a vevők tudták, hogy érvénytelenek, mégis megvették azokat.
A rendőrség 2021 augusztusában elfogta a csalókat és tőlük számítógépet, nyomtatót, szkennert, hamis bérleteket és vegyszereket foglaltak le.
Az ügyben összesen 6 férfit vádolnak, akik saját részre is vásároltak, majd ők is adtak el másoknak az érvénytelen jegyekből. Az ügyészség a vásárlókat megrótta és velük szemben feltételesen felfüggesztette az eljárást.
A Budapesti IV. és XV. kerületi ügyészség az ügyben résztvevőket üzletszerűen elkövetett csalással és hamis magánokirat felhasználásával vádolja. A két férfivel és 3 ismerősükkel szemben felfüggesztett börtönbüntetést és pénzbüntetést javasol az ügyészség. A többiekkel szemben pedig közmunkát és pótbüntetés kiszabását javasolja az ügyészség.
Egy férfi Budapesten idén január végén kezdte meg ámokfutását a fővárosban, ugyanis akkor a budapesti szemeretelepi vasútállomáson felfeszített egy jegykiadó automatát. A férfi úgy gondolta, majd ennek a kifosztásából fog meggazdagodni, azonban nem volt szerencséje, ugyanis az automatában nem volt sok pénz. Ezért az automata egyik részét, a bankjegykezelő szekrényt magával vitte, amivel közel 10 millió forintos kárt okozott a fővárosnak. Az első rongálást követő hetekben még négy hasonló lopás történt Budapest közeli településeken, ahol egy esetben csak megrongálta az automatát, míg kétszer csak előkészült a lopáshoz, viszont nem tudta befejezni az automata kifosztását.