Strausz még a német közmédiának is mószerolta Magyarországot, írja a Mandiner. Strausz közéleti szereplése nem újkeletű, ugyanis korábban Gyurcsány pártjának egyik eligazításán tűnt fel.
De ki valójában Strausz, akarom mondani Kliegl Róbert? Magyar Péter rajongója még a '90-es években azt hangoztatta magáról, hogy ő nem más, mint Johann Strauss világhírű zeneszerző ükunokája, erre hivatkozva próbált haknikkal házalni, több koncertet is hirdetett ezen felbuzdulva. A Mandiner információi szerint Kliegl azért változtatta nevét Strauszra, hogy még hihetőbb legyen története. 1999-ben Strauszról így írtak a békés megyei népújságban: a vendégek csalódottan állapították meg a város egyik szállodájában rendezett zongorakoncert után, hogy a „keringőkirály” Johann Strauss ükunokájaként beharangozott művész helyett valaki más lépett fel az esten.
Névváltoztatásával kapcsolatban Magyar Péter főembere kijelentette, a Nyírségben élő nagyapja nem sokkal a halála előtt árulta el neki, hogy valójában Johann Strauss leszármazottja, amit hosszú kutatással be is bizonyított. Az említett interjúban Strausz Róbert azt mondta, bár nincs nála a családfa, azonban a névváltoztatást a törvény értelmében csak eredeti okmányok megküldésével engedélyeznek a hatóságok.
Az 1999 decemberében készült interjúban az akkor zongoristaként haknizó fiatal férfi arra a kérdésre, hogy lehet az, hogy míg az osztrák művész, Johann Strauss két s-sel írja a nevét, addig ő hivatalos csak egy s-t használ, azt válaszolta,
a Belügyminisztériumban csak magyarosított névre adnak engedélyt, de a dedikálásnál mindig két s-sel írom le a nevemet”.
Az egyik legszürreálisabb rész ezután következik, ugyanis Magyar Péter főembere azt mondta, származásának egyik legfőbb bizonyítéka, hogy a szakemberek a zenéjén látják Johann Strauss „kézjegyét”. A férfi szerényen megjegyzi, nem a meggazdagodás a célja, hanem Gyula zenei életének fellendítése, minden második héten koncertet ad és igyekszik megkedveltetni a klasszikus zenét a békés megyeiekkel.
Én szimfóniákat szeretnék komponálni, méghozzá Beethoven szellemében. Ezért elhatároztam, a koncertjeim plakátjaira nem írom rá többet, hogy Strauss ükunokája ad koncertet. Sokan csak ezért jöttek el, holott nem ez a célom”
– tette hozzá.
A gyulai önjelölt zeneszerző beszámolt arról, felkereste a Bécsben élő Eduard Strausst, aki valójában Johann Strauss leszármazottja, ám ő „nagyon elutasítóan” fogadta, mert azt hitte, csak a családi vagyonból akar részesedni Strausz Róbert.
Ez soha nem fordult meg a fejemben”
– közölte.
Elmondta továbbá, választania kellett a zene és a család között, ezért nősülése, majd gyermeke születése után elvált.
Régi barátaimat is elvesztettem. A hírnév általában ellenségeket szül, ezzel meg kell tanulni együtt élni”
– folytatta.
A politikával akkor még nem foglalkozó, önmagát Johann Strauss leszármazottjaként promózó Strausz elmondta, korábban szakács volt, ám a '99 decemberében készült interjú készültekor egy élelmiszerboltban dolgozott mint eladó. Mint fogalmazott, szabadidejében vagy a zongora előtt ül, vagy tanul, mert szeretné megszerezni az érettségijét, hogy egyetemre mehessen.
1999 szeptemberében is beszélt már a híres zeneszerzővel kapcsolatos rokonságáról Strausz, a Békés Megyei Napnak adott interjújában például arról beszélt, hogy egy álma van: egy óriási koncertet adni a fővárosban. A lapnak kicsit részletesebben beszélt arról, miért is gondolja, hogy ő Johann Strauss leszármazottja: mint fogalmazott, az Osztrák-Magyar Monarchia idején egy Sándor Mária nevű nyírségi nő Bécsbe látogatott rokonaihoz, ott azonban viszonyba bonyolódott a második feleségétől válófélben lévő híres zeneszerzővel, Johann Strauss-szal.
A viszonyból gyermek született, aki Szilágyi Lászlóként látta meg a napvilágot. Máriát állapotosan vette el ura, magára vállalva a jövevényt, de az asszony még egy ideig levelezett az igazi apával. Lászlónak István nevű gyermeke az én anyai ágú nagyapám”
– mesélte, majd kijelentette, „nem a név tesz egy embert naggyá, de valahol kötelez, mert én is építgetem a zenei pályámat”.
A Hungaroton Records munkatársa a lapnak Sztrauszról elmondta, hónapokig várták a férfi megjelenését vagy legalábbis a pénzt, ugyanis a kazettájának kiadásával kapcsolatos számláját nem igyekezett rendezni.
Különben négyszáz kazetta eladása senkit nem avat Strauss-szá”
– tette hozzá a kiadó munkatársa.
Strausz Róbert elindul az önkormányzati választáson. A Magyaroszági Régiókért Egyesület (MARÉG) gyulai jelöltje lesz, a szervezet kompenzációs listáján szerepel. Ez azért érdekes, mert a MARÉG elsőre civilnek tűnik, de közel sem független a Magyar Péter alelnökölte Tisztelet és Szabadság Párttól (TISZA Párt). Lapunk információi szerint a MARÉG az önkormányzati választáson induláshoz szükséges aláírásokat TISZA pártos pólóban gyűjtötte.
A lenti fotón látszódik, ahogy Strausz Róbert TISZA pártos pólóban, többedmagával adja át Csige Gábor jegyzőnek az induláshoz szükséges aláírásokat.
A következő fotón a MARÉG gyulai listájának második helyezettje, Mikóné Hirth Beáta szerepel Magyar Péter társaságában. Mikóné sem számít pártoktól független szereplőnek a gyulai közéletben, egyértelműen a Momentumhoz kötődik és több botránya is volt a városban. A hölgy azzal tett szert országos ismertségre, hogy 2019-ben házi orvosi asszisztensként a rendelőben a betegeknek a férje önkormányzati választási szórólapjait osztogatta, vagy csempészte a receptek közé. Tehát közpénzen, közalkalmazottként politizált. Ura, Mikó János ugyanis 2019-ben az MMM színeiben indult helyhatósági képviselőjelöltként. A második emlékezetes akciója a járvány első időszakára esett: O1G feliratú szájmaszkos szelfit posztolt magáról a közösségi oldalon. Mikóné is indult egyébként előválasztáson, méghozzá a Momentum jelöltjeként a 2021-es baloldali előválasztáson, a DK-s Leel-Őssy Gábor azonban megverte őt.