Vitályos Eszter a Facebookra feltöltött videóban elmondta, hogy május elsején a munkát, és mindazokat a magyar embereket ünnepeljük, akik munkájukkal hozzájárulnak ahhoz, hogy Magyarország erősödjön. Elmondta, hogy
a munka a Gyurcsány-korszakban nem volt érték, akkor tömegeket segélyeztek, tettek utcára és dolgoztattak megalázóan alacsony bérekért.
Vitályos szerint a nemzeti kormányban azt az elvet követik, hogy lehetőleg minden munkaképes embernek legyen szakmája, munkája, és tisztességes fizetése. A dolgozó szülőket pedig családtámogatásokkal is segítik.
2010 óta ennek köszönhetően kivezették az országot a Gyurcsány-korszakból
A baloldal kormányzásához képest az átlagbér közel megháromszorozódott, a minimálbér és a szakmunkás bérminimum három és félszeresére nőtt.
Vitályos Eszter elmondása szerint Magyarország ma foglalkoztatásban az uniós élmezőny első harmadában van: 4,7 millió ember dolgozik. A regisztrált álláskeresők száma pedig 30 éve nem volt olyan alacsony, mint most.
Alacsonyabb a munkanélküliség, mint például Ausztriában, Belgiumban, vagy akár Svédországban.
Kifejtette:
a járványtól és a tartós háborús helyzettől is meg tudtuk védeni a magyar emberek munkahelyeit és a folytattuk a béremeléseket. A rendkívüi háborús kiadások ellenére is emeltük a tanárok, az óvónők, az ápolók, az orvosok, a katonák, a rendőrök, és a vasúti dolgozók bérét.
Leszögezte: a fiatalok munkavállalását külön programokkal és 25 év alatt SZJA-mentességgel is segítik. Hangsúlyozta:
a fizetések vásárlóerejét gyengítő háborús inflációt mostanra letörték, és most már újraindul a gazdaság is. A legfrissebb adatok szerint az EU-ban a második legnagyobb a magyar gazdasági növekedés. Ezek nagyon jó jelek.
Hozzáfűzte:
a kormány ezután is mindent meg fog tenni, hogy Magyarország gazdasága újra erős legyen, a magyar embereknek legyen munkája és a bérek tovább növekedjenek. Ehhez azonban arra is szükség van, hogy a háború véget érjen! Ezért fontos a júniusi választás is, amelynek a tétje, hogy háború vagy béke lesz Európában!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEINK