Amit korábban csak megjósolni tudtunk, abban ma már biztosak lehetünk: Magyar Péter összevissza hazudozott egész tavasszal arról, hogy nem akar beülni képviselőnek az EP-be. Sőt mára az is egyértelművé vált, hogy kiszolgálja a háborúpárti Weberéket. Ezután persze már cseppet sem meglepő, hogy nem szavazta meg a Donald Trump elleni merénylet elítéléséről szóló határozatot.
Ahogy a Magyar Nemzet írja: lassan összenő, ami összetartozik: a hazai óbaloldal és az újbaloldal. Magyar Péter pártjának térnyerését Gyurcsányék sem úszták meg, mivel az európai parlamenti választáson a Demokratikus Koalíció az MSZP-vel és a Párbeszéddel közösen indulva mindössze a szavazatok nyolc százalékát szerezte meg.
Nem meglepő, hogy ezek után a régi baloldal főbb arcai már nem zárkóznak el attól, hogy együttműködjenek Magyar Péterrel.
A héten Gyurcsány Ferenc a volt indexesek blogjának, a Telexnek adott interjút, amelyben azt mondta, hogy Magyar Péter még egy főosztályt sem vezetett, csak abban tehetséges, hogy az elmúlt hónapokban jól szónokolt.
Ennek ellenére nem zárja ki, hogy 2026-ban támogassa Magyar Pétert.
Amennyiben valóban létrejön a Gyurcsány Ferenc és Magyar Péter közötti koalíció, akkor azzal a bukott miniszterelnök politikai túlélése garantált lenne.
A Párbeszéd helyzetéről sokat elmond, hogy Karácsony Gergely a Klubrádiónak adott interjúban már nyíltan kereste az együttműködés lehetőségét Magyar Péterrel. A Fővárosi Közgyűlés működésével összefüggésben arról is beszélt, hogy Magyar Péter pártjának programja tartalmaz nagyon hasonló elemeket ahhoz, amiket ő is fontosnak tart.
Ennél még tovább ment Tompos Márton, az EP-választás után gyakorlatilag megsemmisült Momentum újonnan megválasztott elnöke, amikor a Szabad Európának adott interjújában elmondta: lát esélyt, hogy bizonyos pártokkal a Momentum közösen induljon 2026-ban, ha pedig kell, akkor az egyéni jelöltjeik visszalépnek Magyar Péterék javára. A Népszavának Magyar Péterrel kapcsolatban elismerte, az ő ajánlata sokkal erősebb volt a Momentuménál, és jelezte, nem is akar versenyezni vele, inkább a már említett szolgáltatópárti modellt próbálják megvalósítani, amit nagyon kevesen képviselnek Magyarországon. Ezek alapján kezd kirajzolódni, hogy milyen felállásban indulhatnak a baloldali pártok a 2026-os országgyűlési választásokon, a bukott baloldali szereplők pedig Magyar Péterben láthatják a politikai túlélésük zálogát.