Magyar Péter összevissza hazudozott arról egész tavasszal, hogy nem akar beülni képviselőnek az EP-be, aztán mégis megtette. Az utóbbi napok történéseinek fényében, mi mondható el Magyar Péterről?
A Tisza Párt alelnöke még 2024. május 27-én azt állította a Telexnek, hogy „az Európai Parlamentbe biztos, hogy nem ülök be”, majd egy hónappal később, június 24-én felvette az EP-képviselői mandátumát. Idén április 19-én úgy fogalmazott, hogy „én fogom vezetni a listát, de én nem fogok kimenni Brüsszelbe, ezt megígérhetem!”
Ígéretével szembemenve, a választóit becsapva, Magyar Péter ma már EP-képviselőként tárgyalt Ursula von der Leyennel, akit meg is hívott egy őszi magyarországi látogatásra.
Tavaly nyáron Magyar egy ismerősének úgy fogalmazott az EP-képviselőség kapcsán, hogy „képviselőként elég két hetet kint lenni” [Brüsszelben] és „a legnagyobb kamuállás a világon havi 20 ezer euróért”.
Amíg az állt Magyar Péter politikai érdekében, hogy a kormánypárti EP-képviselőket szidja, és a munkájukat becsmérelje, addig lekicsinylően nyilatkozott a „kamuállásnak” titulált EP-képviselőségről, majd amint realitássá vált számára a havi többmilliós fizetés 5 éven keresztül, hirtelen már komoly jelentőséget tulajdonított a brüsszeli pozíciónak.
Az efféle váratlan döntések és az ígéretek megváltoztatása nemcsak, hogy kérdésessé teszik, de érdemben csökkentik is az emberek bizalmát iránta.
Mi bizonyítja, hogy végig hazudott?
2024. július 16-án interjút adott Brüsszelben a 444-nek, amelyben azt mondta, hogy minden hónapban legalább egyszer (a plenáris heteken) kint lesz „2-3 napot, tehát a minimumot, amit kint kell lenni, illetve a szakbizottsági heteken lesz majd kint „egy hónapban 2-3 napot”. Magyar Péter tehát ennyire veszi komolyan a magyar emberek európai uniós képviseletét, és az uniós polgárok pénzéből finanszírozott, közel 8 milliós forintos fizetéssel járó állását. Az említett 444-es interjúban Magyar Péter a magyar ellenzék vezetőjeként hivatkozik magára, pedig
A Tisza Párt tényszerűen a legerősebb ellenzéki párt ma Magyarországon, de az, hogy az alelnöke magát az ellenzék vezetőjének titulálja, a tőle már megszokott egoizmusra, messiástudatra és istenkomplexusra utal.
Magyar Péterről az utóbbi napokban leginkább a belföldi „tivornyázós” botrányai kapcsán lehetett olvasni, miszerint nála jóval fiatalabb lányokat zaklatott, illetve egy embertől elvette a mobiltelefonját, és a Dunába dobta, amely cselekményének következtében többek között garázdaság és rablás miatt folyhat sajtóhírek szerint nyomozás, így a mentelmi joggal járó EP-képviselői mandátum kifejezetten - ahogy mondani szokás - kapóra jöhet számára az elmúlt hetekben vele kapcsolatban nyilvánosságot látott felvételek és nyilatkozatok tükrében.
Magyar Péter és pártja nem szavazta meg a Donald Trump elleni merénylet elítéléséről szóló határozatot, és asszisztált ahhoz, hogy az antiszemita-kommunista törpefrakciónak legyen alelnöke az EP-ben, de a Patrióták Európáért pártcsaládnak ne. Ez mit mutat a leendő politizálásukról?
A Patrióták Európáért frakció szerdán a politikai erőszak elítéléséről kezdeményezett plenáris vitát és határozatot, beleértve a Donald Trump elleni merényletkísérlet elítélését is, de ezt az EP leszavazta, és a Magyar Péter nevével fémjelzett Tisza Párt képviselői sem szavaztak igennel. A Patrióták Európáért pártcsalád azt szerette volna, hogy az EP fogadjon el közös határozatot arról, hogy elítélik az erőszak minden formáját a politikai életben.
Az, hogy Magyar Péterék sem ítélték el a politikai erőszakot – amely manifesztumát az elmúlt időszakban Donald Trump és Robert Fico esetében is láthattuk –, néma egyetértést, elfogadást jelent, hiszen, ahogy Babits Mihály is fogalmazott, „vétkesek közt cinkos, aki néma”.
A Tisza Párt ezzel megmutatta, milyen politizálást várhat tőlük a magyarországi közvélemény az elkövetkező 5 évben: ugyanazt a politikát fogják követni, amit a brüsszeli fősodor, vagyis amit a háborúpárti, globalista politikai és gazdasági elit előír nekik.
A Tisza EP képviselőinek elvtelenségét mutatja az is, hogy a brüsszeli elit elfogadásáért és támogatásáért (vagyis politikai haszonszerzés végett) képesek asszisztálni ahhoz, hogy még az antiszemita-kommunista baloldal, amely 46 mandátumot szerzett az EP-választáson, is kapjon EP alelnöki tisztséget, ezzel szemben a 18 millió szavazóval rendelkező, 84 mandátumot magáénak tudó Patrióták Európárt frakció (amelynek egyébként a legtöbb magyar tagja van) ne.