A vallomással érintett ügyben valójában egy büntetett előéletű személy tett ajánlatot egy költségvetési csalás miatt eljárás alá vont vállalkozónak, magát fedett nyomozónak kiadva. Azt állította, hogy munkakapcsolatban áll egy miniszterrel és felajánlotta az eljárás megszüntetését, ha a vállalkozó ellenzéki politikusokra vonatkozó bizonyítékokat és pénzt ad át neki.
A lefolytatott nyomozás szerint a férfinak nem volt köze a nyomozó hatóságokhoz és nem rendelkezett kapcsolatokkal sem a miniszter, sem a rendőrség felé
- írták.
Hozzátették: a vállalkozó bár pénzt nem, azonban korrupciós bűncselekményre vonatkozó információkat átadott az álnyomozónak. A vállalkozó végül önként megjelent a KNYF-en és felfedte a történteket.
A KNYF 2023 decemberében befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt vádat emelt a más ügyben szabadságvesztését töltő álnyomozóval szemben.
"Semmilyen felső, vagy akár más rangú állami vezető nem rendelt meg büntetőeljárást, hanem egy befolyással üzérkedő bűnöző próbált megzsarolni egy vállalkozót. A szóban forgó személlyel szemben az ügyészség a nyomozást lefolytatta, a tényállást tisztázta és vádat emelt" - áll a KNYF közleményében.
A Vadai Ágnes által feltett kérdésekre a következő válasz adható:
az ügyészség - ahogy más ügyekben is - pártatlanul, befolyásolástól mentesen, a törvényeknek megfelelően és eredményesen járt el - tudatta a KNYF.
A KNYF korábban közölte: Kiss László júniusban újraválasztott óbudai polgármestert, DK-s politikust augusztus 14-én az óbudai korrupciós üggyel összefüggésben gyanúsítottként kihallgatták és őrizetbe vették. A polgármestert vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásával és más bűncselekményekkel gyanúsítják. Az ügyészség indítványára a Budai Központi Kerületi Bíróság augusztus 16-án elrendelte Kiss László letartóztatását.