Bakondi György kiemelte: a migrációval kapcsolatos magyar kormányzati tevékenység és a nyugat-európai között fontos különbség, hogy a magyar kormány - a lakosság többsége által támogatott - álláspontja szerint nem szabad illegális átlépőket beengedni a zöldhatáron, a menekültkérelmeket az Európai Unió határain kívül, Szerbiában, a magyar nagykövetségen lehet intézni.
Nyugat-Európában mindenkit beengednek, azt követően bírálják el a menekültkérelmeket.
Ez növeli a feszültségeket az integráció területén, például a közbiztonság és a vallási kapcsolatok viszonylatában. Ki kellene utasítani azokat, akik nem jogosultak menekült státuszra, de ez rendkívül költséges és "nem is nagyon sikerül" – tette hozzá.
Ez a feszültség növeli az emberekben a félelmet, az idegességet, a bizonytalanságot, ami politikai hatásokkal járt, érezhetően megmutatkozott egyes közelmúltbeli választásokon - közölte.
Bakondi György szerint a súlyos terrorcselekmények utáni politikai megnyilatkozásokat próbálja "most aztán gyorsan aprópénzre váltani" a német kormány azzal, hogy betiltaná a kés használatát, illetve felgyorsítanák a kitoloncolási eljárásokat.
A brüsszeli bürokrácia azt akarja, hogy Magyarország is engedje be az illegális migránsokat, itt bírálják el a kérelmeket, és azután irányítsuk vagy szállítsuk haza azokat, akik nem jogosultak menekültstátuszra, az Európai Unió Bírósága ítéletet is hozott ezért – emlékeztetett a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.