Nem tisztelem azt az embert, aki a kecskéjébe szerelmes, és azzal él szexuális életet. Ez nincs így jól, de ha ezt csinálja, akkor tegye otthon, csak ne jöjjön már ki a faluba és jelentkezzen, hogy „összegyűltünk mi, a kecskeb…szók!
- mondta Nagy Feró, Kossuth-díjas rock zenész a XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium (MCC) által szervezett az Identitás mint politikai fegyver című konferencia A nő és a férfi című kerekasztal-beszélgetésén.
A Beatrice frontembere azt is hozzátette, hogy mára eltűntek a társadalmi normák, és nehéz harcolni a gender- és az LMBTQ-lobbi ellen, a család pedig vesztésre az interneten.
Tapasztalatai szerint hiába mesélnek otthon az unokájának, másnap kinevetik az iskolában, mert ott nem a meséről, hanem a Minecraftról beszélgetnek.
Mert „a Micimackót már a Tescóban sem lehet kapni” – fogalmazott a zenész. Néha leül a képernyő elé és megpróbálja elmesélni az unokájának, hogy mit is látnak. Erről csak annyit mondott: "Optimistán bele a reménytelenségbe!”
A feminizmussal kapcsolatban elmondta, hogy 50 éve él együtt a feleségével, és neki az a fontos, hogy békességben éljenek. A felesége nem tagja feminista mozgalomnak, de mégis ez tapasztalható náluk, mert a neje mondja ki az utolsó szót – írja a Magyar Nemzet.
Mit akarnak a csajok? Ennél többet már nem adhatok! Élemedett koromra való tekintettel már kevesebbet tudok adni, de megmondom őszintén, hogy igyekszem
– mondta viccelődve.
Kovács kokó István, olimpiai, világ- és Európa-bajnok ökölvívó a kerekasztal-beszélgetésen először elmondott egy történetet egy férfiról, aki a felesége első férjét gyászolta a felesége miatt. Ezzel kapcsolatban elmondta, hogy neki a második házassága sikerült jól, és a normalitásban hisz, nem a női egyenjogúságban. Elmondása szerint az rossz, ha egy családban valaki nem éli meg a szerepeket, hanem el kell játszania.
Elmondta, hogy ha nem lesz társadalmi konszenzus a genderkérdésben, akkor az egyik fél komolyan fog sérülni, de a család értékeire mindenképpen jobban kell vigyázni.
Most súlyos helyzetben vagyunk, mert nem látszik a mi normarendszerünk szerint elképzelt jövő
– tette hozzá.
A kerekasztal-beszélgetésről a Magyar Nemzeten olvashat bővebben.