Az összehasonlítás az ún. végfelhasználói árakon alapul, amit a fogyasztók kifizetnek. Ez tartalmazza az energiadíjat, a rárakódó adókat, így az energia-adót, az áfát és illetve a rendszerhasználati díjat (RHD) is. Sikeres volt az a kormányzati rezsivédelmi döntés, amit 2022. augusztus 1-jén vezettünk be"
– emelte ki.
„Megvédtük a magyar családokat a háború és az elhibázott brüsszeli szankciók okozta energiaválság, energiaár-robbanás veszélyes hatásaitól. A magyar háztartások az elmúlt két évben is Európa legbiztonságosabb és legolcsóbb energiaellátásában részesültek a rezsicsökkentésnek köszönhetően. Sőt, már vásárlóerő-paritáson is Európa legjobbjai vagyunk.”
Hozzátette:
Egyébként a magyar háztartásoknak nem kötelező a rezsicsökkentést (az ún. egyetemes szolgáltatást) igénybe venni. Szabadon választható az ún. piaci alapú szolgáltatás is. Eddig azonban - érthető módon - senki sem váltott ez utóbbira a négymillió háztartásból. Azok a baloldali politikusok sem, akik mindent össze-vissza hazudozva a bevezetése óta eltelt 12 évben folyamatosan támadják és meg akarják szüntetni a rezsicsökkentést."
Az elemzést az osztrák szabályozó hatóság, az Energie-Control Austria és a Magyar Energetikai és Közmű-Szabályozási Hivatal által közösen megbízott cég, a finn VaasaETT végzi el minden hónapban – írta végül.