Kedves pályázók, akik jelentkeztetek a TISZA Párt álláshirdetésére: csúnyán elbántak veletek, úgy tűnik!

magyarpéter
Magyar Péter.
Fotó: Ripost
Vágólapra másolva!
Úgy tűnik, csúnyán elbántak azokkal, akik a TISZA Párt álláshirdetésére jelentkeztek. A párt hirdetést adott fel, asszisztenseket keresve brüsszeli képviselői mellé. Dávid Dóra brüsszeli asszisztensét azonban meglepő módon választották ki. Francesca Rivafinoli írása -a cikk a Mandineren jelent meg.
Vágólapra másolva!

Tegyük fel, hogy egy pártnak van 1,35 millió szavazója, akik között ráadásul a Medián szerint felülreprezentáltak a nyelveken beszélő, mobilis, kalandvágyó huszonéves fiatalok és a diplomások. 

Ez a párt egy olyan időszakban, amikor a tehetségesebbek állítólag ugrásra készen várják az alkalmat, hogy külföldre költözhessenek, álláshirdetést tesz közzé, asszisztenseket keresvén a párt brüsszeli képviselői mellé.

A jelentkezéshez semmi mást nem kell beadni, mint egyetlen önéletrajzot és két darab, egyenként legfeljebb 200 szavas fogalmazást. Aztán a legígéretesebbekkel kitöltetnek egy online tesztet, a jól teljesítőket pedig már hívják is be a szóbeli interjúra.

Tegyük mindehhez hozzá, hogy a párt iszonyúan szeretne másfél év múlva önállóan elkormányozni egy európai országot.

Mindezen paraméterek alapján állapítsa meg, elvárható-e, hogy a betöltendő mintegy húsz (20) álláshelyre találjon a párt országon belül húsz alkalmas jelentkezőt, akik a pályázati felhívásban megjelölt szeptember elsejei kezdő időpont után három héttel már bőven rázódnak bele az új munkakörükbe!

Dávid Dóra
Fotó: YouTube-képernyőfotó

Ehhez képest a következőkről tudok beszámolni:

Dávid Dóra asszisztense bizonyos Björn Alexander Warren lett,

egy 2010 óta az Európai Unió alkalmazásában álló, feltehetően német/német–brit állampolgár, akinek Magyarországhoz semmi köze, ellenben volt már egy német liberális képviselő asszisztense, volt a Tusk pártjában politizáló lengyel Danuta Hübner szakpolitikai tanácsadója, majd

tavaly év végéig Radosław Sikorski munkáját segítette Brüsszelben,

különös tekintettel a kül- és biztonságpolitikára és kifejezetten az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokra – Sikorski aztán lengyel külügyminiszter lett, az igen tapasztalt Björn Warren pedig önéletrajza szerint onnantól kezdve kilenc hónapig egyáltalán nem dolgozott. Valamikor az év során (a meglévő végzettségei mellé) beiratkozott egy „digitális kommunikáció és média” szakos egyetemi képzésre, majd most szeptemberben Dávid Dóra szakpolitikai tanácsadójaként tért vissza a porondra.

Nincs az a mennyiségű naivitás, amennyivel jóhiszeműen lehetne értelmezni ezt a tényállást.

A Metától érkezett londoni Dávid Dóra az Angliában általa tapasztalt „nagyon érdekes” középiskolai multikultin és az egyetemi evezős élményein kívül eddig gyakorlatilag semmit nem osztott meg a nyilvánossággal, erre megkapja munkatársnak a régi motoros Danuta Hübner és Radosław Sikorski emberét.

Talán megtisztelhetné végre a magyar nyilvánosságot a TISZA párt azzal, hogy

legalább kivonatosan, a legkínosabb részek elhagyásával elárulja, mégis kicsoda Dávid Dóra.

Ha már az álláspályázatára jelentkező lelkes szimpatizánsait igen csúnyán átverte azzal, hogy esze ágában sem volt minden képviselője számára a gondosan beküldött magyar pályázati anyagokból szemezgetni, hiszen Dávid Dóra mellé például szemlátomást már rég ki volt rendelve egy Maastrichtban végzett világpolgár. Az ellenkező bizonyításáig még akár az is elképzelhető ugyanis, hogy Warren úr már 2024 januárjában azért nem folytatta a munkát a Sikorski helyébe lépő új lengyel EP-képviselő mellett vagy más álláshelyen,

mert valamiféle Magyar/Dávid-projekt diszkrét munkacsoportjában voltak teendői.

Spekuláció ez, igen, kósza feltételezés csupán, de lássuk be, logikusabb, mint az, hogy egy zöldfülű, szende, még nyilatkozni se tudó/merő magyar EP-képviselő nemhogy külföldi tanácsadót, de egyenesen ilyet kap a hivatalába.

Tovább nézelődve azonban az is feltűnik, hogy miközben a Fidesz-KDNP, a DK és a Mi hazánk asszisztensei mind magyarok, a Tiszánál nem is Dávid Dóra az egyetlen, aki magyar helyett külföldi tanácsadót, illetve asszisztenst vett (illetve kapott) maga mellé.

Gerzsenyi Gabriellának az olasz Antonio Carnieletto dolgozik,

aki szintén nem most költözött Brüsszelbe: 2019 óta van az Európai Parlamentnél, eddig a Renew Europe egyik olasz képviselőjének volt az asszisztense. Különösebb kvalitásai nem ismertek, de biztos vannak neki, ha pont ő kellett Magyar Péteréknek egy magyar szakember helyett.

Lakos Esztert Francesco Pettinari segíti,

aki szintén nem beszél magyarul, és szintén a Renew Europe egyik olasz képviselőjétől igazolt át; úgy tűnik, a legrátermettebb, legmegbízhatóbb asszisztenseket nem a TISZA-szigetekben, hanem kifejezetten Cseh Katalinék európai közösségében lehet fellelni. Illetve azért akadnak máshol is:

Kulja András egyik asszisztense a fiatal Danai Spentzou,

aki 2022 óta dolgozott egy görög néppárti EP-képviselő mellett – ő korábban Brüsszelen kívül Londonban, többek között a Menekültek és Száműzöttek Európai Tanácsánál gyakornokoskodott.

Ezek szerint az asszisztensnek jelentkező magyar TISZA-szimpatizánsok között egyetlen olyan sem volt, aki a párt meglátása szerint felvehette volna a versenyt ezzel a 2020-ban diplomázott görög fiatallal, akinek szakterülete az emberi jogok nemzetközi joga és kifejezetten a nemzetközi migrációs jog.

Ilyen gyenge volt vajon a felhozatal a pályázók között, ennyire nincs kádere a Facebookon nyomuló pártnak, vagy lett volna alkalmas jelentkező, de előnyt élvezett egy Londonban végzett görög lány?

Utóbbi esetben magyar kormányzati (honvédelmi stb.) posztokat is hasonló lendülettel osztogatna a párt a semmiféle magyar kötődéssel nem rendelkező echte külföldieknek? Láttunk már olyat, Annalena Baerbock külügyminisztériumától kezdve Ukrajnáig nem egy helyen, nem arról van szó – csak akkor tisztázzuk, hogy a TISZA a) nem képes Magyarországon épkézláb munkatársakat találni, illetve b) két azonos képességű jelentkező közül valami fura algoritmus alapján rendre a magyarral húzatja a rövidebbet.

Igaz: a párt által angolul is elkészített (jóllehet csak magyarul hirdetett) pályázati kiírásban a magyar nyelv ismerete valóban nem szerepelt a feltételek között, csupán az angolé és bármely más uniós nyelvé. 

Mondhatni nem állították, hogy egy lelkes magyar önkéntesnek lesz bármiféle esélye az angolt anyanyelvi szinten bíró Björn Alexander Warrennel szemben.

Ugyanakkor Magyar Péter vonatkozó posztjában a következőképpen fogalmazott: Olyan kollégák jelentkezését várjuk, akik képesek hazájuk érdekében a legtöbbet kihozni magukból nemzetközi környezetben. 

Hát akkor izgatottan várjuk, miként képviseli hazájának érdekeit Björn, Antonio, Francesco és Danai, a TISZA politikusainak megbízásából.

Francesca Rivafinoli írása. A cikk a Mandineren jelent meg. 

Korábban arról is írtunk, hogy ismét hazudott a baloldali politikus: a honvédelmi miniszter üzent a magyar katonákat becsmérlő Magyar Péternek. Arról is írtunk, hogy sajátos módon juttatott Magyar Péter még a Diákhitel Központ vezetőjeként tízmilliókat egyik fontos, mostani emberének.

Magyar Péter arról is beszélt, hogy rengeteg rokona bíró, és azzal dicsekszik, hogy meg fogja nyerni az összes perét.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!