Pánikra semmi okunk, nem történt más, mint hogy a Gyurcsány Ferenc által gyűlöletből ácsolt pódiumról, a hátsó lépcsőn felkapaszkodva, Magyar Péter letaszította a baloldal vezérét
– fogalmazott Kövér László a Magyar Nemzetnek adott interjúban. Az Országgyűlés elnöke az interjúban többek között a nemzetközi kihívásokról, a gazdasági nehézségekről és megváltozott belpolitikai helyzetről is beszélt.
A házelnök az interjúban hangsúlyozta, hogy bár a világ súlyos gondokkal küzd, Magyarország stabilan halad előre. Ezzel persze nem arra akar utalni, hogy „nincs itt semmi látni vagy tennivaló”. Kövér László szerint „erről szó sincs, hiszen a kormányzati feladat gyakorlása állandó kihívással és – talán szükségszerűen – emberi hibákkal is jár. Mindezzel együtt abból indulok ki, hogy tizennégy éve kormányzunk, és a teljesítményünket reálisan értékelve, önteltség nélkül kijelenthető, hogy ez a politikai közösség az ország élén történelmi tetteket hajtott végre”.
2010 után megoldottuk a pénzügyi-gazdasági válságot, amit a baloldal hagyott ránk örökül
– tette hozzá.
Kövér emellett elismerte, hogy a Magyar Péter vezette Tisza Párt új kihívást jelent az ellenzéki oldalon, de hangsúlyozta, hogy ez sem ok aggodalomra: „Feltűnt a politikai küzdőtéren egy eddig ismeretlen, új ellenfél... de semmi más nem történt eddig” – tette hozzá. Véleménye szerint a Tisza Párt csupán annak az ellenzéknek egy része, amelyet továbbra is az Orbán-ellenes érzelmek tartanak össze. Ugyanakkor Kövér László azt elismerte, hogy a közösségi médiahasználat terén a manipuláció új szintjei nyíltak meg az ellenzéki politika előtt, ami okozhat kihívásokat a polgári oldal számára.
Ez valós fenyegetés, de nem Magyar Péter miatt. Az igazi veszélyt az jelenti, hogy a közösségi média manipulációja révén tömegek veszítik el a valóságérzékelésüket. Sőt már igényük sincs a valóság megismerésére, csak az érdekli őket, hogy a vágyaikat – akár a politikára vonatkozóan – kiszolgálják
– fogalmazott a házelnök.
Kövér a közösségi média kapcsán megjegyezte, hogy szerinte a kormánynak továbbra is a hagyományos médiában kell a választókhoz szólnia, ám nem tekinthetnek el a közösségi médiától sem, bár szerinte itt értékek kiépítésére nincs lehetőség.
Ezzel párhuzamosan fel kell venni a kesztyűt az online felületeken, meg kell vívni a harcot ott is, de a hagyományos csatatérről nem szabad kivonulnunk, mert ott a miénk az előny. Önmagában az interneten áradó mocsokkal szembeni védekezéssel nem lehetünk sikeresek. Az úgynevezett közösségi média – aminek az elnevezése is botrányosan hazug – egyébként is csak a rombolásra alkalmas, ott nem igazán lehet építkezni, értékeket bemutatni.