A sajtóközlemény szerint
a Semmelweis Egyetem gyógyszerészeti tudományok terén került a top 100-ba, míg az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az Állatorvos-tudományi Egyetem is kiemelkedően szerepelt”
A nyolc magyar egyetem közül kiemelkedik a Semmelweis Egyetem, amely a gyógyszerészeti tudományok terén világszinten a 82. helyen végzett, és a klinikai orvostudományok terén is a top 200 közé került. Emellett az Eötvös Loránd Tudományegyetem a matematika kategóriában, a BME az építőmérnöki tudományokban, míg az Állatorvostudományi Egyetem az állatorvos-tudomány kategóriában ért el előkelő helyezéseket.
Összességében 64 magyar felsőoktatási intézmény közül nyolcat rangsoroltak a lista 500-as mezőnyében 22 különböző szakterületen - írja a Magyar Nemzet.
A Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) rangsor, amely 2017 óta minden évben megjelenik, a 2024-es évben
96 ország 1900 egyetemét listázza öt fő kategóriában, 55 szakterületen.
Ezek a kategóriák a természettudományok, műszaki tudományok, élettudományok, orvostudományok és társadalomtudományok.
A GRAS-lista objektív mutatók alapján értékeli az intézményeket, mint például „a nemzetközi díjakat (pl.: Nobel-díjat) elnyerő kutatók és alumnik száma, tudományos folyóiratok főszerkesztői, nemzetközi szervezetek vezetőségi tagjai, publikációk száma, hivatkozási impakt és a nemzetközi együttműködésekben való részvétel" - tudatta a KIM sajtóközleményében.
Az Origo korábban arról is beszámolt, hogy a magyar egyetemek a Times Higher Education nemzetközi rangsorán is emelkedő pályára léptek, amelyről itt olvasható bővebben!
Azt megelőzően pedig arról, hogy tavasszal 340 milliárd forintnyi pályázatot indítottak Magyarországon az egyetemek számára tudományos és innovációs parkok létrehozására.