Így marad Magyarország sikeres: ez az új gazdaságpolitika

Vágólapra másolva!
Orbán Viktor miniszterelnök már szeptemberben, Kötcsén is elmondta, hogy új világgazdaság jött létre, így egy új gazdaságpolitikai akciótervre van szükség. Erről szól a nemzeti konzultáció második kérdése.
Vágólapra másolva!


2. Új gazdaságpolitika

· Brüsszel azt mondja, hogy Magyarországnak az új gazdaságpolitika kialakításakor minden fontos kérdésben követnie kell az Európai Uniót, és csak a nyugati mintákat szabad másolnia a gazdaságban.

· Ezzel szemben a kormány álláspontja szerint Magyarországnak a saját útját kell járnia, csak azt szabad átvenni nyugatról és keletről, ami hasznos és észszerű. El kell utasítani mindent, ami árthat a magyaroknak, akkor is, ha a szövetségeseinktől érkezik.

Ön mit gondol erről?

A. Magyarországnak a saját útját kell járnia.

B. Minden kérdésben követni kell Brüsszelt, és csak a nyugati mintákat szabad átvenni a gazdaságba.

A miniszterelnök szeptember végi parlamenti szezonnyitó beszédében is téma volt az új gazdaságpolitika, melyet meg kíván a kormány valósítani a magyar emberek támogatásával, ezért indul az új Nemzeti Konzultáció.

Tartalmazza a nemzeti konzultáció az új gazdaságpolitika témáját is
A magyar kormány elindította a nemzeti konzultációt, melynek második kérdésének témája az új gazdaságpolitika 

 

A korábban egységes világgazdaság egyre gyorsuló ütemben válik szét egy nyugati és egy keleti gazdaságra. Ez Magyarországnak a lehető legrosszabb forgatókönyv

- hangzott el Orbán Viktor beszédében, majd világossá tette, hogy kialakulóban van egy multipoláris világrend.

Ifj. Lomnici Zoltán, a Századvég tudományos igazgatója az Origónak úgy fogalmazott, hogy 

az unipoláris, nyugati dominancián alapuló világrend helyét egy keleti dominanciájú rendszer veheti át, amelyben Magyarországnak alkalmazkodnia kell az új körülményekhez.

Példaként a pandémiát hozta fel, melynek az volt az egyik tanulsága, hogy meg kell osztani egymással az ötleteket, közösen kell megoldásokat keresni.

Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy egy új gazdaságpolitikára is szükség lesz. Célként tűzte ki, hogy ennek az alapját megteremtsék.

Olyan költségvetést kell csinálni, ami a pénzügyi egyensúly megőrzése mellett – ami a hitelminősítők meg az egész pénzügyi glóbusz miatt szükséges – képes 3-5 százalékos növekedést produkálni. Ez az alapja mindennek, és szerintem erre képesek vagyunk 

- jelentette be Orbán Viktor. Hozzátette, hogy a terv a "békeköltségvetés" középpontja lesz. Majd a kormányfő beszélt egy nagyarányú bérnövekedésről is, valamit a gyerekek utáni adókedvezmény megkétszerezéséről is.

Gazdasági sikert Magyarországon a gazdasági semlegesség hoz majd 

– jelentette ki a miniszterelnök. Ahogy a beszédben is elhangzott, a gazdasági semlegességet ezen új gazdaságpolitikának a "szíve közepének és lényegének" pozicionálta.

Nem blokkosodni, nem támogatni a szankciós politikát, és mindenkivel kereskedni, és jó gazdasági együttműködést kialakítani

– emelte ki a célkitűzéseket. Meg kell próbálni fenntartani mindenkivel, minél hosszabb ideig, a minél mélyebb gazdasági kapcsolatokat. Magyarán, mindenki felé nyitni kell, és kizárólag a magyarok érdekeit kell az első helyre tenni. Brüsszel ugyanis a blokkosodás irányába indult meg, Magyarország számára azonban ez a gazdasági önállósodásának beszűküléséhez fog elvezetni majd kiszolgáltatottságot is eredményez. 

Orbán Viktor a parlamentben elmondott beszédében leszögezte, hogy nekünk nem erre az útra kell lépni, helyette mindenkivel fenn kell tartania a gazdasági kapcsolatokat. 

Aki versenyképes, be kell társulnunk hozzá, együtt kell működjünk, hogy a világban keletkező nagy mennyiségű gazdasági haszonból Magyarországnak is jusson 

– hangsúlyozta a miniszterelnök a Kossuth Rádióban. 

Azt, hogy ez hogyan megvalósítható, Orbán Viktor öt pontban foglalta össze:

  • finanszírozási semlegesség
  • beruházási semlegesség
  • piaci semlegesség
  • technológiai semlegesség
  • energiasemlegesség

 

Lomnici Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy a magyar gazdaságpolitikát 

továbbra is úgy kell alakítani, hogy a külső negatív fejlemények minél kevésbé éreztessék a hatásukat.

Az új, semleges gazdaságpolitikához pedig eszközöket is rendelnek. Az első lépésekről az elmúlt napokban pedig már bejelentésre is kerültek:

 

  1. a munkáshitel, 
  2. tőkejuttatás a kkv szektornak,
  3. a 13. havi nyugdíj állandósítása, 
  4. a gyermekek után járó adókedvezmény megkétszerezése. 
     

Gulyás Gergely a november 16-i kormányinfón jelentette be, hogy a kormányülésen elfogadták az ehhez kapcsolódó akciótervet, aminek az a célja, hogy a magyar gazdaság jövőre 3 és 6 százalék között növekedjen mely érintse a társadalom lehető legszélesebb rétegeit. A legfontosabb pillérekről pedig nemzeti konzultációt indítanak el. 

Ez azért is szükséges a miniszterelnökséget vezető miniszter szerint, mert senki nem vitathatja, hogy a világ megváltozott, a változáshoz pedig Magyarországnak is alkalmazkodnia kell. 

Most is rekordszinten vagyunk, 1,1 millióval többen dolgoznak, mint 2010-ben. Ennek a megőrzése, ha lehetséges, a további bővítése a magyar gazdaságpolitika szilárd alapja 

– szögezte le.

A nemzeti konzultáció második kérdésében a kormány az új gazdaságpolitika létjogosultságáról kérdezi a magyar állampolgárokat. Ugyanis vannak olyan globalista pártok Magyarországon, amelyek szerint nem a saját utat kell járni, nem kell törekedni a semlegességre, hanem minden kérdésben - pl. migráció, háború - követni kell Brüsszelt, továbbá kizárólag a nyugati mintákat lehet átvenni a gazdaságba.

Ezzel szemben a kormány álláspontja szerint Magyarországnak a saját útját kell járnia, csak azt szabad átvenni nyugatról és keletről, ami hasznos és észszerű. El kell utasítani mindent, ami árthat a magyaroknak, akkor is, ha a szövetségeseinktől érkezik

- olvasható a nemzeti konzultációban.

 

Orbán Viktor parlamenti szezonnyitóján beszélt az új gazdaságpolitikáról is

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!