Orbán Viktor: Magyarország továbbra is a józan hang politikáját követi

Vágólapra másolva!
Január 20-án láthatjuk majd, amikor Donald Trump hivatalba lép, addig azonban van két hónap, a béke kézzelfogható közelségbe került, de a távozó amerikai demokraták egy súlyos örökséget akarnak az új elnökre hagyni - mondta Orbán Viktor kormányfő a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország - című műsorában.
Vágólapra másolva!

Aki volt már katona, tudja, hogyan kezdődik egy nap, és az éjszaka hajnal előtt a legsötétebb – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió reggeli műsorában, amivel arra utalt, hogy az Egyesült Államokban az új elnök, Donald Trump beiktatásáig még két hónap van hátra, és addig az orosz–ukrán háború legkritikusabb időszakába lép. Jelentős ugyanis annak a kockázata, hogy a helyzet eszkalálódik.

Most a legsötétebb órában vagyunk, a háború két legsötétebb hónapja következik

– jegyezte meg. 

Ukrajna Magyarország szomszédja, nem a világ távoli pontján fennálló konfliktus kiterjedéséről beszélünk, hanem a közvetlen szomszédunkban zajló háborúról. Ezek gyorsan tudják éreztetni hatásait nálunk, Kárpátalján emellett magyarok élnek, így a veszély közvetlen – emlékeztetett a kormányfő.

Orbán Viktor jelezte: január 20-án láthatjuk majd, amikor Donald Trump hivatalba lép, addig azonban van két hónap. A béke kézzelfogható közelségbe került, de a távozó amerikai demokraták egy súlyos örökséget akarnak az új elnökre hagyni – tette hozzá.

Magyarország továbbra is a józan hang politikáját követi"

– fogalmazott a kormányfő. Tájékoztatása szerint a Védelmi Tanáccsal áttekintették a háború katonai összefüggéseit, de azt is megvizsgálták, hogy ha az amerikaiak nélkül az Európai Unió képes-e a háború folytatására ösztönözni Ukrajnát. A helyzet egyértelmű Orbán Viktor szerint: ha az amerikaiak kiszállnak, Európa nincs abban a helyzetben katonai értelemben, hogy támogassa Ukrajnát.

Jelentős a kockázata, hogy a Washingtonban meghozott Ukrajna felfegyverzésével kapcsolatos tabudöntő lépéseknek komoly következményük lesz az orosz–ukrán háborúra és bizonyos európai országok politikájára nézve is – mutatott rá a miniszterelnök. Felidézte: jól mutatja a külpolitikai viszonyokat, hogy az amerikai elnökválasztás eredményének bejelentését követően összeomlott a német kormány. Magyarország szerencsére szuverén külpolitikát folytat, de nincs mindenki ebben a helyzetben. Bizonyos európai országok ugyanis kötelességüknek érzik, hogy kövessék az amerikai külpolitikát.

Orbán Viktor Budapestre hívja Benjamin Netanjahút

Orbán Viktor elmondta, hogy ő annak a híve, hogy a világban lévő konfliktusok számát csökkentsék, szűkítsék. A nemzetközi intézmények nem járnak el körültekintően a döntések során, így most a Nemzetközi Büntetőbíróság egy lezáratlan nemzetközi konfliktusba avatkozik be elképesztő módon. 

Még ma meghívom Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt, és rögzítem, hogy nem vesszük őt őrizetbe, ha elfogadja a meghívást."

Orbán Viktor arról is beszélt, ahhoz hogy Magyarország a saját útját járja, ahhoz ki kell maradnunk a háborúból. A békét akarjuk megnyerni, és ehhez egy új gazdaságpolitikára van szükség - tette hozzá. 

Éppen ezért megalkottunk egy új gazdaságpolitikát, aminek az alapja a gazdasági semlegesség."


 Orbán Viktor arról is beszélt, hogy még olyat nem látott, hogy a baloldal a nemzeti konzultációt ilyen erőteljesen támadja. Aki támadja a nemzeti konzultációt, az lenézi az embereket - mondta. 

Eddig ez a negatív tónus nem volt jellemző a magyar politikára, de ez mára egy politikai viselkedésnek a lényege lett, a verbális durvaság pedig előbb utóbb elvezet az erőszakoz, és ettől jó lenne távol tartani magunkat."

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!