Államilag támogatott műtétekért kért pénzt egy budapesti orvos

Vágólapra másolva!
Egy fül-orr gégész a betegeinek államilag finanszírozott műtéteket ajánlott, azonban ezekért a beavatkozásokért több tízezer forintot is elkért, mondván így el tudja intézni, hogy kevesebb legyen a várakozási idő. Ráadásul az orvos nemcsak a műtétekért kért pénz, hanem az azok után lévő vizsgálatokért is.
Vágólapra másolva!

Egy névtelen bejelentést követően indítottak előkészítő eljárást a nyomozók, majd a beszerzett adatok alapján nyomozni kezdtek. Az eddigi adatok alapján egy 52 éves fül-orr gégész Fővárosi és Pest vármegyei intézetekben a magánrendeléseken hozzá forduló pácienseknek államilag finanszírozott műtéteket ajánlott, amelyek agy részét el is végezte a betegein. 

Az orvos ezekért a műtétekért 90 ezer forintot kért a betegektől „adminisztrációs díjként”, ezután pedig egy, másfél hónapon belül elvégezte a műtéteket. Az orvos a betegeinek azt mondta, hogy pénz nélkül a várakozási idő 7-8 hónap lenne, azonban az elkért pénz miatt ez lerövidíthető. 

Emellett az 52 éves orvos a műtétek utáni kontrollvizsgálatokért is pénz kért, 15 ezer forintot. 

Sz. Gábort a rendőrök november 4-én fogták el, majd átkutatták a házát és azokat a rendelőket, ahol a betegeit fogadta. A hatóságok jelentős mennyiségű pénzt, nagy értékű autót, orvosi dokumentációkat, és a pénzmozgásokról készült, kézzel írt feljegyzéseket foglaltak le. 

A férfit őrizetbe vették és vesztegetés elfogadása miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd a bíróság 30 napra elrendelte a bűnügyi felügyeletét. 

Ahogy arról korábban beszámoltunk, egy jánoshalmi doktornő pénzkeresésre használta a koronavírus járvány elleni védőoltásokat, ugyanis több mint száz páciensének pénzért állított ki hamis védettségi igazolványt. A doktornő a rendelőjében összesen 135 páciensnek igazolta a vakcina felvételét anélkül, hogy beadta volna nekik a védőoltást. A 135 páciens közül 101-től pénz is kért, hogy kiállítsa a hamis igazolványt. A páciensektől kapott pénzen pedig a doktornő az asszisztensével osztozott, mivel ő koordinálta a jelentkezőket, valamint a doktornő kérésére még az EESZT rendszerbe valótlanul rögzítette az oldások beadásának adatait. 

Nem egyedi eset a jánoshalmi doktornő ügye. Három éve,  szeptemberben egy szabolcsi háziorvos ellen, decemberben pedig egy budapesti orvosi rendelőben történtek miatt indult nyomozás. Februárban is egy budapesti orvost vettek őrizetbe az asszisztensével együtt, márciusban pedig Jánoshalmán csaptak le egy hamis igazolással üzletelő orvosra. 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!