Az elsőfokú bíróság végzésével az adós csődeljárás iránti kérelmét hivatalból elutasította arra hivatkozással, hogy az adós a hiánypótlásra visszaadott kérelmet ismét hiányosan terjesztette elő, mert felhívás ellenére a csatolt, az adós képviseletére jogosult személy által aláírt beszámoló - melynek egyes adatai eltérnek a kérelemhez mellékelt beszámoló adataitól - a mérleg fordulónapját nem tartalmazza.
Az adós továbbá nem csatolta az adós vezetőjének nyilatkozatát arról, hogy a beszámoló az adós vagyoni helyzetéről megbízható képet ad. Az elsőfokú bíróság egyebekben rámutatott, hogy a csatolt, meghatározott napra vonatkozóan lezárt főkönyvi kivonat nem helyettesítheti a közbenső mérleget.
A végzés ellen az adós fellebbezett, és az elsőfokú bíróság végzésének hatályon kívül helyezése keretében a csődeljárás elrendelését kérte a másodfokú bíróságtól. Fellebbezéséhez mellékelte az egyszerűsített éves beszámolóját 2011. november 30. napi mérleg-fordulónappal, továbbá csatolta az adós vezetőjének nyilatkozatát arról, hogy a mellékelt közbenső mérleg a társaság helyzetéről valós képet nyújt, és abban a mérleg elfogadása óta lényeges változás nem történt.
A Pécsi Ítélőtábla alaptalannak találta ezt az érvelést és rámutatott: ha a kérelem hiányos, azt a bíróság munkanapos határidővel hiánypótlásra adja vissza. A csődtörvény rendelkezései alapján pedig a bíróság az adós által kezdeményezett csődeljárás iránti kérelmet hivatalból elutasítja, ha a hiánypótlásra visszaadott kérelmet a bejelentő öt munkanapon belül nem egészítette ki, vagy azt ismét hiányosan terjesztette elő.
A csődtörvény fontos célja, hogy a csődeljárás vonzóbbá váljon mind az adós, mind a hitelezői részére, teremtse meg a vállalkozás vagyonának védelmét, erősítse a csődeljárás adósságrendező funkcióját, a csődegyezségek megkötésével a felszámolási eljárások száma csökkenjen.
A célok közt szerepel annak segítése, hogy a piacvesztés vagy a veszteséges gazdálkodás miatt likviditási, vagy fizetési nehézségekkel rendelkező vállalkozások inkább idejekorán csődöt jelentsenek, mintsem később, egy jelentős adósságfelhalmozást követően felszámolás induljon ellenük. A cél az, hogy a piaci nehézségekkel küzdő gazdálkodók egy bíróság előtti csődeljárás keretében és csődvédelem birtokában kíséreljék meg működésük újraszervezését.
A csődtörvény részletes indoklása szerint pedig, ha a kérelem nem felel meg a törvényi kellékeknek, vagy hiányos, még van mód hiánypótlásra. Ennek elmulasztása esetén a bíróság elutasítja a csődeljárás iránti kérelmet, melynek eredményeképpen a moratórium is megszűnik.
Az adós és hitelező érdekeinek mérlegelése és összemérése körében a Pécsi Ítélőtábla arra a következtetésre jutott, hogy a törvény céljával összhangban hiánypótlás teljesítésének elmulasztása esetén nem fűződik jelentősebb társadalmi érdek a csődeljárásnak a formai hiányok további kiküszöbölésével történő elrendelhetővé tételéhez, mint az eljárás elölről történő, teljes megismétléséhez, és ennek következtében a moratórium megszüntetéséhez.