Girlandokkal életünk során először gyerekkorunkban találkozunk. Nem csak azért, mert nyilván akkor látunk először ilyet, de valószínű saját magunk is akkor készítjük el első girlandunkat. Emlékszel a színes papírcsíkokból láncként összeragasztott füzérre? Nos, erre a girlandra gondolok. Általános iskolás korunkban minden karácsony előtt ilyenekkel díszítettük fel a suli karácsonyfáját.
Az idők folyamán aztán persze sokféle girlanddal találkozunk - van, ami papírból készül, van, ami világít, van hosszabb, van rövidebb, van, hogy az ablakba tesszük ki, van, hogy a karácsonyfára tekerjük, van, hogy megvesszük de van, hogy magunk készítjük el. Utóbbi esetre három különböző, mókás girlandot ajánlunk, az egyik elkészítését lépésről-lépésre is bemutatjuk.
Ha igazán trendi szeretnél lenni, a bagoly motívumot ne hagyd ki az idei karácsonyi dekorációdból. Hogy még az öko divatnak is megfelelj, készítsd maradék anyagokból a figurákat.
Használj filc, bőr és patchwork darabokat, ragaszd össze a baglyokat és fapáccal lefestett fa csipeszekkel rögzítsd őket az ablakba kifeszített zsinórhoz.
Az üzleteinkben kapható karácsonyi hungarocell figurákból is vidám girlandot készíthetsz. Hobbi festékekkel fesd ki country stílusban a figurákat, a szélükre pelenkaöltést is festhetsz, mintha filcből varrt formákról lenne szó. Azért némi igazi filcet is csempészhetsz a girlandba, jól mutat például a szívecskén a zöld filcből kivágott magyal levél. A bogyót is kivághatod filcből, de azt akár egy piros gombbal is helyettesítheted. A hópelyhek csillogását gyöngyházfényű ultrafinom glitterporral utánozhatod (a glitterport a még meg nem száradt festékbe szórd). Ha elkészültek a figurák, hobbi drótból csippents le kis darabokat, azokat hajlítsd U alakúra, mártsd hobbi ragasztóba és szúrd bele a hungarocellbe. Végül egy zsinórra fűzd fel őket (Hogy ne csússzanak össze, csomózással rögzítsd őket a helyükön.) Karácsonyfára, ablakba egyaránt kiváló dekoráció.