Az amerikai televíziózásban nagy hagyománya van a karácsonyi különkiadásoknak, amelyeket kifejezetten az ünnepre készítenek el – ezek lehetnek egy jól ismert franchise karácsonyi verziói, külön tévéfilmek, esetleg sztárok által levezényelt varietéműsorok. Az elsőre jó példa a Snoopy négy, témába vágó filmje, amelyek közül valamelyiket szinte minden évben leadják az Egyesült Államokban. Többek között a Garfield-hoz, a Rózsaszín Párduc-hoz, a Muppet Show-hoz és a Mickey Mouse-hoz is készült karácsonyi kiadás, Walt Disney 1958-tól kezdve gyártott hasonló tartalmakat.
A különálló tévéfilmek csoportjába tartozik például a Karácsonyi ének vagy a Diótörő, mindkettőt rengetegszer feldolgozták már ilyen-olyan formában. A varietéműsorok inkább a televíziózás hőskorában voltak jellemzők az Egyesült Államokban: emlékezetesek voltak Bob Hope, Bing Crosby és Dean Martin akár több évtizeden keresztül vitt produkciói, de 1976 és 1979 között például Johnny Cash is elkészítette a maga karácsonyi különkiadásait.
Természetesen a tévésorozatok készítői is szeretnek úgy időzíteni, hogy karácsony környékén egy tematikus epizóddal állhassanak elő – nyilván ezt könnyebb megoldani az olyan szériáknál, amelyeknél nem annyira fontos az összefüggő történet, például a szitkomoknál és a procedurális krimiknél. A Wikipedián van is erről egy hosszú lista, műfajok szerint.
A Jim szerint a világ-ban az első öt évad mindegyikében helyet kapott egy-egy karácsonyi epizód: előfordult, hogy Jim a plázában összeveszett a Mikulással, a gyerekei pedig attól kezdtek el félni, hogy nem kapnak karácsonyi ajándékot; máskor Cheryl anyja érkezett hozzájuk látogatóba. A klasszikus vígjátéksorozatok közül a Szeretünk Raymond nyolc, a Jóbarátok pedig kilenc évadon keresztül szállított karácsonyi részeket – itt jelent meg a karácsonyi tatu is, amellyel Ross a hanuka hagyományait szerette volna megismertetni a kisfiával. Az Egy rém rendes család-ban és az Így jártam anyátokkal-ban egyaránt hat karácsonyi epizódot láthattunk – bár az alábbi nem kifejezetten az, Barney Ted húgáról szóló ünnepi énekei megérnek egy kattintást:
Itt pedig Phoebe hasonló próbálkozásai hallhatók:
A karácsony a krimisorozatok alkotóit is megihletheti, az NCIS például hét évben is előállt ünnepi epizóddal. A Dr. Csont-ban egy halott Mikulás után nyomoztak, miközben Bones megpróbálta megszervezni a tökéletes karácsonyt börtönben ülő apja számára; a Castle idén adott le egy Bad Santa című részt; Monk, a flúgos nyomozó pedig karácsony idején találkozott az édesapjával, aki kamionsofőrként utazgatott az Egyesült Államokban. Alább a Dr. Csont-ból látható egy ünnepi összeállítás:
A magyar sorozatok közül 2005-ben a Barátok közt készített egy karácsonyi különkiadást, de például a Munkaügyek-nek is volt már két, témába vágó epizódja: az egyik a karácsonyi céges bulit mutatta be, kaotikus névhúzással, amatőr humoristával, a másik pedig egy ünnepi partnertalálkozóról szólt, ahol rengeteg alkohol fogyott, és prostituáltak is megjelentek.
Létezik legalább egy olyan sorozat is, amely teljes egészében karácsonykor játszódott, igaz, hat különböző évben: ez volt a Kerge karácsony (A Moody Christmas) című ausztrál széria, amely hat részben mutatta be, amint a Moody család tagjai évente összegyűltek az ünnepre. A félresikerült ajándékokat, torzsalkodó rokonokat, napfényre kerülő családi titkokat halmozó sorozatnak volt egy folytatása is, a The Moodys, amely azonban már nem csak a karácsonyra koncentrált, más ünnepnapokon, húsvétkor és születésnapokon is vizsgálta a címbeli család viselkedését.