A babatörlőkendők hatalmas problémát okoznak csatornáinkban és óceánjainkban. Annyira egyszerűen használhatóak, hogy sokan alig vesszük észre, mennyi szemetet termelünk.
A legtöbb hagyományos babatörlő műanyagot is tartalmaz. Ez a műanyag hihetetlenül lassan bomlik le, eltömíti a szemétlerakókat, vagy évekig a környezetben marad. Lebomlása során mikroműanyagok szabadulnak fel, amelyek vízi útjainkba kerülve károsíthatják a tengeri élővilágot és a kényes ökoszisztémákat.
A legtöbb kereskedelmi forgalomban kapható törlőkendőben található tartósítószerek és illatanyagok minden bizonnyal olyan dolgok, amiket nem szívesen kennénk újszülöttünk bőrére. Az újrahasznosítható törlőkendők nedvszívó képessége nem rosszabb, mint az eldobhatóké, a legnagyobb különbség mindenképpen a kényelemben és a környezetre gyakorolt hatásban rejlik.
Persze a törlőkendő fontos kiegészítő a pelenka mellett. De ahogy az újszülött pelenka kiválasztása előtt is sok dolgot kell mérlegelnünk, úgy a törlőkendő melletti elköteleződéskor is hasonló dilemmák merülnek fel. Ahogy a törlőkendők, úgy a pelenka esetében is felmerült a dilemma, hogy eldobható vagy inkább fenntartható irányba köteleződjünk-e el. A popsitörlő és a pelenka árak nagyban függnek a márkától és például attól, hogy van-e nedvességjelző a pelenkán.
A junior pelenkázó szülőkben gyakran felmerül a kérdés, mennyi pénz spórolható meg, ha textil pelenkát használunk. A pelenka újszülött érkezése előtt kerül a gyerekszoba polcaira és hosszú ideig marad velünk, ezért kiemelten fontos, hogy mind a törlőkendőt mind pedig a pelenkát a legnagyobb körültekintéssel válasszuk ki.