A számot a Beagle2 viszi magával a Marsra. A Beagle2 igazi brit marsjáró, nem csoda hát, hogy brit együttes munkája lesz a szignálja is. Amikor ugyanis 2003-ban a jármű eléri a vörös bolygó felszínét, a Blur tagjai által komponált és felvett jelet küld majd visszajelzésként a Földre.
Az ötlet egy beszélgetés során vetődött fel, amikor is Dave Rowntree, a Blur dobosa, Alex James basszusgitáros és Colin Pillinger bolygókutató rádöbbentek, meg lehetne adni a módját a jeles esemény kezdetének.
Pillingert a Beagle2 fanatikusának tartják. Tulajdonképpen annak Marsra jutása is egyedül neki köszönhető. Amikor ugyanis meghallotta, hogy az Európai Űrügynökség, az ESA műholdat készül a Mars körül pályára állítani, addig lobbizott, amíg sikerült elérnie, hogy egy robot a felszínre is leszálljon. Ez a robot pedig magával viszi a Beagle2-t is, ami Pillinger tervei szerint az élet nyomai után kutat majd.
Pillinger a személyes ismeretség mellett is örül a Blur részvételének. A BBC-nek nyilatkozva a következőket mondta: "Valahogyan jeleznünk kell a megérkezést. Általában valami gépi prüntyögést küldünk vissza, és most is valami olyant akartunk, ami karakteres, könnyen megkülönböztethető. Most, hogy elkezdjük megvalósítani tervünket, meg kell mutatnunk hitelességünket, és egyben rengeteg pénzt is össze kell gyűjtenünk. A Blur duplán is jó választás, hiszen nem csak elkészíti a megfelelő szignált számunkra, de segít felkelteni a média érdeklődését is."
Alex James nyilatkozott a dallamról is. Annak alapját egy matematikai szekvencia képezi, ehhez adja az együttes saját stílusát, így áll össze a végleges szignál, ami hangrészleteket tartalmaz majd a Blur 13 című albumából is.
James szerint a leszálláskor elhangzó mű olyan lesz, mint "afféle zenei barlangrajz; súlyos, tiszta dallam".