Mint arról korábban az [origo] is beszámolt, az Oasis legújabb albuma már januárban összeállt, a megjelentetést azonban eleinte májusra, majd júliusra halasztották. Az együttes legalábbis így képzelte.
Azonban ahogy az egyre gyakrabban lenni szokott, a biztonsági intézkedések ellenére a lemez már jóval a tervezett idő előtt feltűnt a honlapokon és zenecserélő rendszerekben. A szerzői jogok ilyen durva megsértése akkora ijedelmet és felhördülést váltott ki a zeneipar üzemeltetőiben, hogy nemzetközi nyomozásba kezdtek.
Jollyon Benn nyomozó az NME brit zenei lapnak nyilatkozott. Véleménye szerint az anyag nem a szándékos károkozás, hanem egyszerűen csak a hecc kedvéért került fel a netre. Jelen esetben az együttes belső köreit - menedzsment, stúdiómérnökök, sőt, maguk a tagok- gyanúsítják, nem pedig az újságírókat, ahogy ez általában lenni szokott. A kalózkodást elkerülendő ugyanis ők egyelőre meg sem kapták az anyagot.
Benn szerint az eset már nem tekinthető különlegesnek. Mint mondta, a jelenlegi normák mellett és az internet ilyen arányú térhódításával gyakorlatilag lehetetlen bármit is akár a megjelenésig is elzárni a publikum elől.
"Hétfőn (április 8.), amikor megkezdtük a nyomozást, még csak a jéghegy csúcsa látszott. Bár már sejteni lehetett az eljövendőket, még csak tucatnyi helyen volt fent az anyag. Péntekre gyakorlatilag bárki megszerezhette, még a legtapasztalatlanabb felhasználók is" - így Benn.
A nyomozó véleménye szerint a forrás gyakorlatilag felderíthetetlen. Figyelembe véve azt, hogy már most találtak nyomott kalózlemezeket, és így a konzervatívabb utakat kedvelők is hozzájuthatnak az albumhoz, a kár jelentős lehet.
Eközben a Hindu Times, vagyis az első szám, ami hivatalosan is megjelent az albumról, csak április 15-én került a boltokba.
Korábban: