Az Iránban hét elején hivatalosan megjelent Queen-szerzemények közt van a Bohemian Rhapsody, a Miracle, és az I want to break free is, de a zenekar szerelmes dalai közül állítólag egyet sem tartalmaz az új kiadvány. A korábbi Queen-albumokhoz képest újdonság az is, hogy a kazettán megjelentetett slágerekhez mellékelték a dalszövegek fordításait, valamint további magyarázatokat - írta a BBC.
A rajongók például arról is olvashatnak a Queen művészetét értelmező szövegben, hogy a Bohamian Rhapsody című dal egy fiatal férfiról szól, aki véletlenül megölt egy embert és, Fausthoz hasonlóan, eladta lelkét az ördögnek. A kivégzése előtti éjszakán a bissmillah szót ismételve az arabul fohászkodik Istenhez, így visszaszerzi lelkét a Sátántól.
Akbar Safari szerint, aki egy teheráni könyv -, és lemezbolt eladója, az albumot nagyon sokan veszik. "Ez az első rock együttes, akinek legálisan jelenik meg albuma a piacon. Az emberek meglepődtek azon, hogy dalszövegek is tartoznak a lemezhez, nem csak a zene" - mondta a kereskedő. Az új album sikerének előzménye, hogy az iráni származására büszke Mercury és társainak slágereit korábban illegálisan terjesztették az országban, ahol a feketén beszerzett kislemezek rendkívül népszerűvé tették a Queent.
Az új kazetta kedvező fogadtatásánakmásik oka, hogy az iráni zenei piacon nagyon kevés nyugati zenéhez lehet hozzájutni törvényesen, korábban csak Elton Johnnak, Julio Iglesiasnak és a Gipsy Kingsnek jelenhetett meg albuma.
A Queen története 1968-ban, Londonban kezdődött, ahol Brian May alapított zenekart, ekkor még Smile néven. Ehhez az együtteshez csatlakozott Roger Taylor, majd kicsivel később Freddie Bulsara, aki hamarosan már megváltoztatott névvel, Mercuryként lépett fel - az ő ötlete volt a Queen elnevezés is. Utoljára pedig John Deacon basszusgitáros csatlakozott az együtteshez.
A Queen azóta sok millió lemezt adott el, és rengeteg rock-történelmi esemény fűződik a nevükhöz, például mind a mai napig ők tartják a legtöbb fizető néző előtt játszott koncert rekordját nem kevesebb mint 251.000 emberrel. Karrierjüknek Mercury halála betegsége vetett véget, aki 1991. november 23-án tudatta a világgal, hogy homoszexuális, és AIDS-ben szenved. Alig 24 órával bejelentése után otthonában hunyt el.