A National Football League szeretné, ha ezúttal komolyabb galiba nélkül zajlana a félidei produkció. A következő Super Bowl február 6-án lesz, a floridai Jacksonville-ben, az ALLTEL Stadionban. McCartney előadása várhatóan 12 perces lesz, közölték a szervezők.
A Beatles egykori tagjának nem ez lesz az első ilyesféle fellépése, ugyanis 2002-ben már énekelt a Super Bowl félidejében. A 62 éves zenész egy közleményben udvariaskodott, melyben kijelentette, hogy "nincs annál nagyobb megtiszteltetés, mint hogy megkérik az embert, lépjen fel a Super Bowlon. Már várjuk, hogy elringassunk milliókat - otthonukban és a stadionban egyaránt."
Legutóbb november elején a CBS fellebbezett az amerikai médiahatóság ítélete ellen, amely több mint félmillió dolláros bírságot rótt ki a tévétársaságra Janet Jackson nyilvános vetkőztetéséért. Az előző botrány alkalmával a hadonászó Timberlake a ruhát hibáztatta, a döbbentnek mutatkozó Janet Justint, az FCC a CBS-t: végül utóbbi bocsánatot kért a nézőktől, de nem nekik kellett vesződniük a rekordmennyiségű panaszos levéllel, e-maillel. Több mint félmillió dühös, megbotránkozott tévéző protestált a testületnél.
A korábbi Super Bowl óta már semmi nem a régi. A spontán jeleneteket, a megbotránkoztató incidenseket vagy az ilyesféle előre kitervelt "mókákat" úgy tudják kikerülni, ha késéssel közvetítik az élő adást. A CBS a Grammy díjátadóját sem merte azonmód leadni, ötpercnyi csúszás volt az élő események és a sugárzás közt. Legutóbb az ABC rettent meg az NFL egyik show-ja előtt, így beiktatott egy tíz másodperces késést.
Az egyik főszereplő, Janet Jackson szerint akkor valójában nem is történt semmi különös, ártalmatlan jelenet volt csupán. Jacko testvére szerint az egészet csupán Bush emberei fújták fel még február elején - pusztán azért, hogy eltereljék az emberek figyelmét az ország súlyos gondjairól, az iraki konfliktusról, a háborúról.