A HarperCollins szerint Trump egy költészeti kincsesbánya. A kötet szerkesztője, Har Seely három évtizednyi termésből válogatta ki a politikus csúcsteljesítményeit, és a versek megalkotása során egyetlen betűt sem változtatott az eredeti mondatokon.
Mutatunk is egy erős példát, a költemény címe szerintünk lehetne Azok a nők.
Galádul rám támadtak
Mégis galádul rám támadtak
Azok a nők.
A kiadó szerint Trump spontán költeményeit eddig hagytuk elveszni. Pedig Trump mindent bevet: csakúgy, mint a legnagyobb költők és írók, fittyet hány a nyelvtan és a politikai korrektség szabályaira, mert csak az igazságot tartja szem előtt - ironizált a kiadó munkatársa.
Har Seely hat hétig bújta Trump beszédeinek leiratait, hogy felhozza a legszebb igazgyöngyöket a mélyből. Szerinte egyébként Trump beszédei szórakoztatóak, méghozzá azért, mert ő egyszerűen csak odaáll a mikrofonhoz, és mondja, ami csak az eszébe jut.
A politikában senki sem teszi ezt - mondta Seely.
Nem Trump az első amerikai politikus, aki egy verseskönyvben találja magát. Korábban hasonló módon publikálták Donald H. Rumsfeld "egzisztenciális költészetét".
A legmagasabb rendű költészet kedvelőinek a magyar politikusokra sem lehet panasza. A magyar politikusok, közszereplők, a politikához köthető megmondóemberek megnyilvánulásaiból szemezget a Mindennapi politikai líra tumblr.
Amikor rábukkantunk a különös oldalra, azonnal kifejeztük elismerésünket Habony Árpád haiku-ja iránt, amiben a lét legmélyebb kérdései sűrűsödnek össze.
Nem vagyok közsze-
Azóta újabb remekművek kerültek fel, például Bayer Zsolttól, amiben a félelmetes borzongástól egy kesztyűbábot szóba hozva alig hat sor alatt jut el a szerző a kakilásig.
Igen, megint ugyanaz az érzés.
Vagy itt van Gyurcsány Ferenc erősen induló verse, ami nyílvánvalóan egy posztmodern Shakespeare-parafrázis.
Bezárkózni vagy kaput nyitni?
De L. Simon Lászlótól is találunk ütős strófákat. Az alábbi pár sor zaklatottsága például páratlanul adja vissza a villamos zötyögését, és az elbambuló ember zavartságát, ahogy újra és újra ráeszmél a körülötte lévő valóságra.
Mikor először jártam Rotterdamban,