"Képtelenek vagyunk szavakkal kifejezni a szomorúságunkat, akárcsak a bennünk élő szeretetet és tiszteletet mindazért, amit tőle kaptunk" - írta a család és zenekar közös nyilatkozatában.
A zenész tüdőgyulladással és reumás ízületi gyulladással küzdött, de a komplikációk végül legyőzték a szervezetét. Az elmúlt időszakban komoly bélműködési zavarai is voltak, tavaly novemberben pedig meg is műtötték - írja a tmz.com.
Frey szerzője vagy társszerzője, és előadója volt a legtöbb Eagles slágernek. Az egyik legismertebb volt ezek közül a Hotel California.
A zenészt, aki együttesével összesen 6 Grammy-díjat zsebelhetett be, New Yorkban érte a halál.
Az 1971-ben Los Angelesben alakult Eagles a 70-es évek elején robbant be a rockvilágba, akkor még Linda Ronstadt háttérzenekaraként. A négytagú rockbanda képzett zenészekből állt, és a country hangzásvilágát a rockzenével párosító stílusukkal hamarosan önálló zenekarként is sikeres lett. Főként country-rockot és folk-rockot játszottak. A One of These Nights, a Best of My Love, vagy a Life in the Fast Lane ma már örökzöld slágerek. Összesen 150 millió lemezt adott el a zenekar, a Hotel California minden idők legsikeresebb albumai között van.
A nagy siker túl nagy nyomást helyezett a bandára, ami fel is oszlott a 70-es évek végére. Frey ezzel két szóval írta le a szakítás okát egy újságíró kérdésére: "Hotel California". 1980-ban a dobos-énekes Don Henley azt nyilatkozta, hogy majd akkor állnak újra össze, "ha befagy a pokol". A tagok iróniáját jelzi, hogy ezt a címet adták visszatérő albumuknak, amit a 14 évvel későbbi reuninon alkalmával készítettek.